Dzisiaj policjanci kontrolują okolice przejść dla pieszych, też w Katowicach. Pod baczną obserwacją będą zarówno kierowcy, jak i piesi

Od początku 2022 roku na drogach w woj. śląskim doszło do 460 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 47 osób, a 425 zostało rannych. Ta wysoka liczba niepokoi śląską policję, dlatego organizuje ona dzisiaj (23 listopada) specjalną akcję. We wszystkich miastach województwa, również w Katowicach, mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących w rejonach przejść. Stróże prawa sprawdzą też, czy do przepisów stosują się piesi.

Policja Śląska
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Od samego rana aż do późnych godzin wieczornych w środę 23 listopada 2022 r. policjanci ruchu drogowego będą zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących w rejonach przejść dla pieszych, ale przyjrzą się też, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, m.in. piesi, stosują się do przepisów.

Akcja policji w rejonach przejść dla pieszych

Na drogach naszego województwa od początku roku doszło do 460 wypadków z udziałem pieszych, w których 47 osób zginęło, a 425 zostało rannych.

W działaniach mundurowi wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do rejestrowania w formie wideo naruszeń przepisów ruchu drogowego.

- Pamiętajmy, że to my sami mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo. Stosując się do przepisów, możemy zmniejszyć ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, a co za tym idzie odniesienia obrażeń czy utraty życia - apelują śląscy policjanci.

Mundurowi ostrzegają, że osoby lekceważące podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami swoich nieodpowiedzialnych zachowań.

Groźne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Świętochłowicach

W ubiegłym tygodniu do groźnego zdarzenia doszło w Świętochłowicach na ul. Bytomskiej. Kierująca fiatem kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącym przez przejście nastolatkom i potrąciła 14-letnią dziewczynę, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Na szczęście nastolatka nie odniosła żadnych obrażeń. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez innego kierującego, który natychmiast powiadomił policję. Dzięki przeprowadzonym przez mundurowych ze świętochłowickiej komendy czynnościom udało się ustalić, że za kierownicą fiata siedziała 36-letnia mieszkanka Świętochłowic. Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie kobiety, a grozi jej 30 tysięcy złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Potrącenie ulica Kijowska, Katowice

Może Cię zainteresować:

Śmiertelne potrącenie w Katowicach. Pomimo reanimacji pieszy nie przeżył wypadku na ulicy Kijowskiej w dzielnicy Ligota-Panewniki

Autor: Katarzyna Pachelska

19/11/2022

Zmarły mężczyzna dworzec autobusowy Katowice

Może Cię zainteresować:

60-letni mężczyzna zmarł na dworcu autobusowym w Katowicach. Zwłoki leżały tam 7 godzin, bo nie było lekarza, który stwierdziłby zgon

Autor: Katarzyna Pachelska

17/11/2022

Wypadek Armii Krajowej, Katowice

Może Cię zainteresować:

Dwie kobiety potrącone na pasach w Katowicach. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

Autor: Katarzyna Pachelska

19/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon