Dwie kobiety potrącone na pasach w Katowicach. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

To kolejne zdarzenie z udziałem pieszych środowego ranka (19 października) 2022 r. w Katowicach. Na pasach zostały potrącone dwie kobiety.

Jak już informowaliśmy, dzisiaj, w środę 19 października 2022 r., w Katowicach został potrącony mężczyzna, przebiegający przez sześć pasów drogi szybkiego ruchu:

Wypadek na DK86 w Katowicach. Mężczyzna próbujący przejść przez drogę szybkiego ruchu został potrącony

Mężczyzna, jak się okazało po południu, zmarł w szpitalu: Zmarł Niemiec potrącony przez samochód na DK86. Próbował przebiec przez sześć pasów drogi

Wypadek na ul. Armii Krajowej w Katowicach

Jednak, jak informuje podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, to niejedyne zdarzenie z udziałem pieszych tego ranka w Katowicach.

- Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Armii Krajowej. Tam dwie kobiety zostały potrącone przez samochód marki Audi. Autem kierował 35-latek. Jedna kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala na Ochojcu - relacjonuje Żyłka.

Poszkodowane kobiety to obywatelki Ukrainy. Kobiety w wieku 38 i 28 lat zostały przetransportowane do szpitala. Starsza z kobiet w stanie ciężkim, młodsza - z urazem ręki.

Kierowca był trzeźwy

Do wypadku doszło przed godziną 7 rano na wysokości Armii Krajowej 300, w dzielnicy Kostuchna, w okolicy skrzyżowania Armii Krajowej z ul. Sezamkową.

Jak informuje katowicka policja, na miejscu pracowali policjanci z katowickiej drogówki i grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Ze wstępnych badań wynika, że kierujący samochodem był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli jednak krew kierującego do dalszych badań laboratoryjnych.

Na miejscu pracowały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG I, II oraz III Katowice.

Wypadek A4

Może Cię zainteresować:

Osobówka wbiła się w tył samochodu ciężarowego na autostradzie A4

Autor: Redakcja

17/10/2022

Wypadek na ul. Beskidzkiej w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek drogowy w Katowicach. Zginęła kierująca osobówką 37-latka

Autor: Patryk Osadnik

10/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon