Dziurawa droga rowerowa między Zawodziem a Nikiszowcem doczekała się remontu

Fragment trasy między Zawodziem a Nikiszowcem do niedawna był koszmarem rowerzystów. To się jednak zmieni, ponieważ droga rowerowa doczekała się remontu.

Patryk Osadnik
Remont drogi rowerowej

Od Centrum Przesiadkowego Zawodzie prowadzi w kierunku Nikiszowca dobrej jakości droga rowerowa. Niestety jeszcze niedawno ta kończyła się po kilkudziesięciu metrach, a rowerzyści musieli zjechać na stary dziurawy asfalt. Z tym już jednak koniec. Zniszczona nawierzchnia została zerwana, a w środę, 15 czerwca, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach rozpoczął prace związane z ułożeniem nowej asfaltowej nawierzchni.

- Zakończenie remontu planujemy w przyszłym tygodniu. Ich zakres obejmuje odcinek od wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Bagiennej do nowo wybudowanego ciągu pieszo-rowerowego przy Centrum Przesiadkowym Zawodzie. Remontowany odcinek ma długość około 700 metrów - informuje Malwina Kaczor z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Trwa budowa drogi rowerowej między Giszowcem a Nikiszowcem

Przypomnijmy, że trwa także budowa drogi rowerowej między Giszowcem a Nikiszowcem, która ma zakończyć się przed końcem 2022 roku. Trasa będzie liczyć prawie dwa i pół kilometra.

- W trosce o zdrowie mieszkańców, chcąc podnosić ich standard życia oraz w związku z chęcią poprawy stanu środowiska, stawiamy na transport ekologiczny. Rozbudowa infrastruktury rowerowej jest jednym z elementów tej polityki, która wpisuje się w standardy europejskie - powiedział niedawno prezydent Marcin Krupa. - Droga rowerowa łącząca Giszowiec z Nikiszowcem ma także dodatkowe walory - otworzy nowe możliwości dla chcących zwiedzać miasto właśnie przy użyciu tego środka lokomocji - dodał.

Ważnym i wciąż brakującym odcinkiem drogi rowerowej w tej okolicy jest połączenie Doliny Trzech Stawów i Nowego Nikiszowca wzdłuż ul. Gospodarczej. Urząd Miasta Katowice planuje to jednak zrobić w kolejnym etapie rozwoju infrastruktury dla rowerzystów.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon