"Europa jest kobietą". Mirosława Nykiel (z koleżankami) zachęca do udziału w wyborach do PE

Kandydaci na europosłów powoli kończą swoje kampanie. Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 - odbędą się kolejne wybory do Parlamentu Europejskiego.

Kobiety zachęcają do udziału w wyborach

O stanowisko walczy m.in. Mirosława Nykiel, startująca z 2. miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 11 (woj. śląskie). Warto przypomnieć, że w wyborach z 2019 roku, najwięcej, bo aż 7 mandatów trafiło właśnie do kandydatów, którzy zdecydowali się wystartować w Śląskiem. Nic więc dziwnego, że to właśnie tu, warto zdobyć pewnych wyborców.

"Europa jest kobietą"

Na kilka dni przed wyborami, lokalna "Dwójka" z KO zorganizowała spotkanie przed Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, podczas którego, z licznie zgromadzonymi koleżankami - zachęcała, szczególnie kobiety - do udziału w nadchodzących wyborach.

- 9 czerwca to ważny dzień. I my jako kobiety z całego województwa śląskiego, z różnych dziedzin życia, chcemy zaapelować do Polek i Polaków, do wszystkich mieszkańców, o to, aby poszli do wyborów. Bo Europa jest kobietą! - mówiła podczas spotkania kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, Mirosława Nykiel.

Do apelu Mirosławy Nykiel przyłączyły się przedstawicielki Sejmu i Senatu, kobiety związane ze środowiskiem naukowym, czy te, które od lat z powodzeniem radzą sobie w szeroko rozumianym biznesie. Na spotkaniu głos zabrały m.in. posłanki Ewa Kołodziej i Monika Rosa, czy rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. Celina Olszak.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon