Falstart GKS-u Katowice z Odrą Opole. Jednak nie było tak źle, jak pokazuje wynik

GKS Katowice w pierwszym sparingu przegrał z zespołem, który w Fortuna I lidze walczy o utrzymanie. Czy jest powód do niepokoju? Na razie lepiej zachować spokój, bo równie dobrze to Odra Opole mogła zejść z boiska pokonana.

Gks katowice sparing

W ostatnich dniach toczyło się wiele rozmów na linii GKS Katowice - Odra Opole. Najpierw kluby negocjowały transfer zawodnika. Udało się osiągnąć porozumienie, dzięki czemu z Opolszczyzny na Śląsk przeniósł się Mateusz Marzec. Historia tak się potoczyła, że 28-letni pomocnik pierwszy mecz w barwach GieKSy rozegrał... przeciwko swojej dotychczasowej drużynie.

W sobotę 7 stycznia 2023 r. GKS podejmował na własnym terenie Odrę Opole. To było starcie dwóch I-ligowców. Katowiczanie po jesieni są w znacznie lepszych humorach, bo zajmują siódme miejsce i biją się o awans, a szesnastą Odrę wiosną czeka walka o utrzymanie.

W meczu kontrolnym to jednak podopieczni Adama Noconia byli lepsi. Przynajmniej biorąc pod uwagę wynik, bo opolanie zwyciężyli 2:1. Odra prowadziła od 20. minuty po golu Artura Pika. Dopiero w 83. minucie Dominik Kościelniak wyrównał, ale cztery minuty później Michal Klec dał zwycięstwo gościom.

Wynik mógłby niepokoić, ale nie na tym etapie przygotowań. W dodatku katowiczanie stworzyli sobie wiele okazji i równie dobrze mogli wygrać co najmniej 3:2. Pecha miał Adrian Błąd, którego dwa gole nie zostały uznane z powodu spalonego.

GKS Katowice rozegra kolejny sparing 14 stycznia. Rywalem będzie Rekord Bielsko-Biała. Pierwszy mecz ligowy w 2023 roku zaplanowany jest na weekend 11-12 lutego, a rywalem będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Hokej

Może Cię zainteresować:

W Katowicach odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek. Impreza od 10 do 15 stycznia 2023

Autor: Katarzyna Pachelska