W Katowicach odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek. Impreza od 10 do 15 stycznia 2023

Od 10 do 15 stycznia 2023 roku na lodowisku Jantor w Katowicach juniorska reprezentacja Polski będzie walczyć o awans na zaplecze Elity. Kadra Narodowa Juniorek będzie rywalizować z Danią, Hiszpanią, Koreą Południową oraz Chińskim Tajpej.

W Katowicach odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek.

- W Katowicach odbywa się wiele imprez sportowych na najwyższym poziomie. W 2022 roku w Spodku rozgrywane były Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, a już za kilka dni wystartują Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej. Także inne obiekty na terenie miasta stają się areną zmagań sportowców. Bardzo cieszę się z tego, że na początku stycznia na lodowisku Jantor odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek. Zachęcam do kibicowania naszym reprezentantkom. W Katowicach wspieramy hokej na lodzie i wierzę, że dla kibiców te zawody będą nie lada gratką – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek na Jantorze

We wrześniu 2022 roku w rozgrywanych w austriackim Radenthein Mistrzostwach Świata Dywizji IB reprezentacja prowadzona przez Magdaleną Jabłońską spisała się bardzo dobrze i zajęła drugie miejsce, wygrywając z Danią i Koreą Południową. W listopadzie Biało-Czerwone uplasowały się również na drugiej pozycji w Turnieju Czterech Narodów.

- Hokej kobiecy jest coraz bardziej popularny oraz dynamicznie się rozwija. Cieszy nas to, że Mistrzostwa Świata odbędą się w Katowicach, mieście, które wspiera sport, w tym hokej na lodzie. Nasza drużyna będzie rywalizować na lodowisku Jantor, które jest domem drużyny Kojotek. Zapraszamy kibiców na mecze, warto zobaczyć i dopingować nasze dzielne dziewczyny – zaznacza Marta Zawadzka, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, członek zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Styczniowe Mistrzostwa Świata odbędą się na lodowisku Jantor w Katowicach, gdzie w kwietniu 2022 roku emocjonowaliśmy się IIHF Mistrzostwami Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB. Polki wywalczyły drugie miejsce, wygrywając cztery spośród rozegranych spotkań i przegrywając jedynie z reprezentacją Chin.

Terminarz spotkań reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorek U18 Dywizji IB:

  • Wtorek, 10 stycznia: Polska – Korea Południowa, godz. 16.30
  • Czwartek, 12 stycznia: Dania – Polska, godz. 16.30
  • Piątek, 13 stycznia: Hiszpania – Polska, godz. 16.30
  • Niedziela, 15 stycznia: Polska – Chińskie Tajpej, godz. 16.30

Pełny terminarz dostępny jest na stronie: https://bit.ly/3vusgjk

Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży, można je zakupić na stronie: https://bit.ly/3GweJyi

Wizualizacja HUBu

Może Cię zainteresować:

Co będzie budowane w Katowicach w 2023 roku. Nowe inwestycje miejskie. Sprawdź

Autor: Katarzyna Pachelska

30/12/2022

Katowice spodek

Może Cię zainteresować:

QUIZ. Czy umiesz mówić po katowicku? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym katowiczaninem

Autor: Katarzyna Pachelska

15/05/2024

Dziecko (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Oto najczęściej nadawane imiona w Katowicach w 2022 roku. Niespodzianki? Nie ma

Autor: Katarzyna Pachelska

29/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon