Film o świecie boksu z międzynarodową obsadą powstaje w Fabryce Porcelany w Katowicach

Fabryka Porcelany w Katowicach na kilka dni zmieniła się w plan filmowy. Udaje m.in... salę do ćwiczeń bokserskich.

W katowickiej Fabryce Porcelany niezwykłe poruszenie. Przecież nie codziennie odbywają się tu zdjęcia do filmu, i to międzynarodowej produkcji.

Ekipa filmowa w Fabryce Porcelany

Ekipa filmowa zjechała tu we wtorek 26 kwietnia i będzie kręcić do czwartku 28 kwietnia. Pojawił się tu liczny zespół, z dużą ilością sprzętu. Powstało też specjalne miasteczko namiotowo-camperowe dla ekipy. W środę 27 kwietnia zdjęcia kręcono w postindustrialnych, surowych wnętrzach tutejszego klubu crossfitowego. Sporo zdjęć powstaje też na zewnątrz Fabryki Porcelany.

Powstaje tu międzynarodowa produkcja pod tytułem "Perfect Addiction". Film jest oparty na powieści autorstwa Claudii Tan. Historia ta miała aż 81 milionów czytelników na platformie Wattpad i wygrała nagrodę People’s Choice Award w 2015 roku na Wattys.

Zemsta trenerki boksu

Historia skupia się wokół odnoszącej sukces trenerki boksu. Kobieta odkrywa, że jej chłopak, aktualny mistrz, zdradza ją z jej własną siostrą. Postanawia zemścić się na nim, szkoląc jedynego człowieka, który jest w stanie go zdetronizować: jego arcywroga i nemezis, Kaydena.

Za produkcję odpowiadają kobiety. Scenariusz napisała Amerykanka Stephanie Sanditz ("The High Life"), a reżyseruje jej rodaczka Castille Landon ("Fear of Rain").

W rolach głównych występują:

  • Kiana Madeira ("Trinkets"),
  • Ross Butler ("13 powodów"),
  • Matthew Noszka ("Star"),
  • Manu Bennett ("Hobbit").

Producentami filmu są Robert Kulzer z Constantin Film, Jeremy Bolt z JB Pictures, a także Aron Levitz, prezes Wattpad Webtoon Studios.

Producentem wykonawczym filmu jest Richard Wright (producent takich filmów jak "Prawnik z Lincolna" oraz "Uciekająca Panna Młoda"). Producentem liniowym w Polsce jest Krzysztof Sołek, reprezentujący dom produkcyjny Arbor Films z Krakowa.

ZOBACZ TEŻ:

Dziennik z wycieczki do budapesztu 08

Może Cię zainteresować:

Katowice jak PRL, bez nadmiernych przeróbek. Film "Dziennik z wycieczki do Budapesztu" powstaje w naszym mieście

Autor: Katarzyna Pachelska

06/04/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon