Muzyczne dorożki wokół NOSPR. Można będzie je prowadzić i pobawić się muzyką

Czegoś takiego jeszcze w Katowicach nie było. Z okazji Festiwalu "Katowice Kultura Natura" wokół budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia będzie można pojeździć muzycznymi dorożkami.

Materiały prasowe
Muzyczne dorożki

"Katowice Kultura Natura", flagowy śląski festiwal muzyki klasycznej, powróci w maju do Katowic pod hasłem Podróż. Podczas ośmiu gwiazdorskich koncertów symfonicznych i kameralnych (7-15 maja) będziemy przyglądać się, jak muzyczne podróże nas odmieniają, co w nas poruszają i dokąd prowadzą.

Muzyczne dorożki wokół NOSPR w Katowicach

Festiwal nie będzie się odbywał tylko we wnętrzach budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Nie bez kozery w jego nazwie jest też "natura".

W czasie trwania festiwalu, od 7 do 15 maja, wokół NOSPR będzie można skorzystać z możliwości ciekawej zabawy przy użyciu specjalnych muzycznych pojazdów, zwanych „dorożkami”.

Stworzone przez Erwina Stache'a - muzyka, kompozytora, inżyniera elektronika, budowniczego obiektów dźwiękowych i maszyn muzycznych "Musikdroschken" są przeznaczone do samodzielnego prowadzenia przez publiczność. Odtwarzają utwory fortepianowe lub utwory na marimbę, dzwonki czy inne instrumenty, dając prowadzącym możliwość eksperymentowania. Prowadząc dorożkę można zmieniać prędkość utworów, a także odtwarzać je wstecz – dorożka „śledzi” partyturę i realizuje ją, a wysokości dźwięków zawsze są zachowane – niezależnie od tempa. W dorożce zamontowany jest również specjalny prędkościomierz, wskazujący tempo muzyczne, tj. Largo, Andante, Maestoso, Presto itp. Częścią instalacji są znaki drogowe z odpowiednią informacją o tempie.

Bilety na muzyczną przejażdżkę kosztują zaledwie 5 zł. Można je nabyć od 26 kwietnia 2022 r. w kasach NOSPR.

Więcej informacji o programie tegorocznego Festiwalu "Katowice Kultura Natura": nospr.org.pl/pl/program/festiwal-katowice-kultura-natura

CZYTAJ TEŻ:

Opal wieżowiec

Może Cię zainteresować:

Będzie kolejny 100-metrowy wieżowiec w centrum Katowic? Firma Opal ma takie plany

Autor: Katarzyna Pachelska

23/04/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Muzeum Śląskie w Strefie Kultury. Katowice

Katowice nagrodzone za Strefę Kultury i baseny

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Alfons Slik

Katowice JazzArt Festival na żywo. Sprawdź program

Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

"Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

Festiwal

Przed nami Festiwal Muzyki Świata. Ogrody Dźwięków

NOSPR Katowice

Transmisje na żywo z sali NOSPR w plenerze

Przelamujac fale Przemysław Jendroska teatr slaski 2

Sceniczna wersja "Przełamując fale" na deskach Teatru Śl.