Fortepian stanął przed Teatrem Śląskim. Przez miesiąc każdy będzie mógł na nim zagrać

Niecodzienny "mebel" stanął przed Teatrem Śląskim w Katowicach. To odporny na warunki atmosferyczne całoroczny fortepian. Przez miesiąc będzie dostępny dla wszystkich, którzy będą chcieli na nim zagrać.

W centrum Katowic stanął całoroczny, zewnętrzny fortepian Cadenza. To instrument, który ma być dostępny dla wszystkich - zawodowych muzyków, początkujących adeptów i przechodniów, którzy zwyczajnie mają ochotę spróbować swoich sił w grze na fortepianie.

Fortepian Cadenza przed Teatrem Śląskim

Fortepian Cadenza rozpoczął trwającą do 11 lipca 2021 r. rezydencję na placu przed siedzibą Teatru Śląskiego, tuż obok katowickiego Rynku. 11 czerwca na inaugurację rezydencji wybrzmiał recital w wykonaniu etatowego pianisty NOSPRu - Piotra Kopińskiego.

Głównym motorem napędowym akcji będą organizowane występy, recitale, warsztaty i jam session, a przede wszystkim konkurs adresowany do zdolnych muzyków-amatorów z Katowic i okolic. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. hulajnogi elektryczne, głośniki, wejściówki na wydarzenia oraz nagranie profesjonalnego teledyski o wartości 10.000 zł!

Konkurs. Do wygrania fajne nagrody

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować swój występ muzyczny na fortepianie Cadenza w Katowicach, opublikować nagranie na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie, oznaczyć hashtag #SpotkaniePrzyFortepianie oraz profile @CadenzaPolska i @TeatrSlaski. Zgłoszenia konkursowe są przyjmowane od 12 czerwca do 11 lipca.

Inicjatywę firmy Fulco System sp. z o.o. z Gliwic wspierają tak rozpoznawalni partnerzy, jak Teatr Śląski, Instytut Katowice Miasto Ogrodów, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Fundacja Film Inkubator, salon BMW Gazda, firma OnLemon, czy gliwicka restauracja Secret In.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon