Galeria Katowicka zmieniła zasady korzystania z parkingu. Już nie ma 2 godzin za darmo

Od 1 stycznia 2023 roku zmieniły się zasady parkowania na parkingu podziemnym należącym do Galerii Katowickiej. Jest podwyżka, i przy tym cięcie darmowych godzin parkowania.

Do tej pory na parkingu podziemnym Galerii Katowickiej można było bezpłatnie parkować przez pierwsze dwie godziny. Każda kolejna kosztowała 3 złote.

Zmiana zasad parkowania na parkingu podziemnym Galerii Katowickiej

Jednak te zasady nieoczekiwanie się zmieniły. Galeria nie informowała wcześniej o tej zmianie, nie ostrzegała, np. w swoich mediach społecznościowych. Zamieściła tylko plakaty przy parkomatach i na drzwiach orazinformację na swojej stronie internetowej, w dodatku nie na głównej stronie, ale w sekcji "zaplanuj wizytę".

Tam, w zakładce "parking", czytamy, że parking jest czynny całą dobę, pierwsza godzina gratis, każda kolejna rozpoczęta godzina 4 zł. Opłata za zgubiony bilet parkingowy wynosi 50 zł.

Oznacza to, że zamiast dwóch darmowych godzin, kierowcy mogą korzystać tylko z jednej. Każda kolejna nie kosztuje już 3 zł, ale o złotówkę więcej.

Ta nieoczekiwana zmiana powoduje dużo zamieszania na parkingu Galerii Katowickiej. Jak informuje portal katowice24.info, wielu kierowców musi cofać samochody spod bramek wyjazdowych, nie wiedząc, że powinni wcześniej opłacić bilet, bo parkowali dłużej niż darmowa godzina.

Gdzie opłaca się parkować?

Przypomnijmy, że w centrum Katowic jest płatna strefa parkowania. Strefa obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:30 w każdym miejscu objętym jej zasięgiem. Pierwsza godzina kosztuje 3 zł, druga - 3,6 zł, trzecia - 4,2 zł, a każda kolejna - 3 zł.

Czyli parkowanie w dni robocze w godzinach działania płatnej strefy parkowania, przez 8 godzin kosztuje:

  • w Galerii Katowickiej - 28 zł,
  • na parkingu przy ulicy w centrum miasta - 25,8 zł, czyli 2,2 zł mniej.
Kobieta podejrzana o kradzież kosmetyków

Może Cię zainteresować:

Kobieta z dzieckiem w wózku nakradła w Rossmannie kosmetyków za pół tysiąca złotych. Szuka jej policja

Autor: Redakcja

14/12/2022

Automatyczny parking

Może Cię zainteresować:

Katowice będą miały pierwszy publiczny parking automatyczny w Polsce. Zakończyło się stawianie konstrukcji maszyn na ul. Tylnej Mariackiej

Autor: Katarzyna Pachelska

30/11/2022

Katowice spodek

Może Cię zainteresować:

QUIZ. Czy umiesz mówić po katowicku? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym katowiczaninem

Autor: Katarzyna Pachelska

15/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon