Gangsterzy zarabiali na prostytucji w klubie nocnym w Katowicach. 8 osób na ławie oskarżonych

Osiem osób zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Jeden z klubów nocnych, w których odbywał się proceder, znajdował się w Katowicach.

Pixabay
Klub nocny (zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 8 członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Do procederu dochodziło w latach 2011–2019 na terenie kilku miast położonych w województwach śląskim i dolnośląskim, w tym w Katowicach.

Kobiety świadczyły usługi seksualne na terenie klubów nocnych

Jak informuje Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, w toku śledztwa ustalono, że kierujący grupą przestępczą mężczyźni prowadzili na terenie m.in.

  • Katowic,
  • Rybnika,
  • Wrocławia

kilka klubów nocnych.
Zatrudniali w nich kobiety, które jako barmanki, hostessy i tancerki miały teoretycznie serwować w lokalach drinki i prezentować taniec erotyczny. W rzeczywistości, poza tańcem, kobiety proponowały klientom usługi seksualne. Świadczyły je na terenie lokali w klubowych pokojach.

- Oficjalnie właściciele klubów nie uczestniczyli w tym procederze, ale po spotkaniach z klientami kobiety oddawały oskarżonym część zarobionych przez siebie pieniędzy tytułem opłat za wynajem pokoi. Na życzenie klientów osoby zarządzające klubami organizowały też transport kobiet trudniących się prostytucją do innych miejsc, w których uprawiały one nierząd. Uczestniczyli w tym współpracujący z grupą przestępczą taksówkarze - mówi Waldemar Łubniewski.

Oskarżeni nie tylko właściciele klubów, ale też taksówkarze

Oskarżeni to właściciele klubów nocnych, osoby zarządzające klubami, a także współpracujący z grupą przestępczą taksówkarze.

Czyny zarzucone oskarżonym zakwalifikowano m.in. jako przestępstwa:

  • z art. 258 § 1 k.k. (działanie w grupie przestępczej),
  • z art. 204 § 1 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k. i art. 65 § 1 k.k. (ułatwianie prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej) zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Dodatkowo dwie osoby prokurator oskarżył o kierowanie grupą przestępczą, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon