GKS Katowice już trenuje. Atrakcją zimy będzie obóz w Turcji

GKS Katowice zaprezentował swój plan na przygotowania do rundy wiosennej. W najbliższych tygodniach podopieczni Rafała Góraka sprawdzą się na tle drużyny z Ekstraklasy, a także potrenują w Turcji.

Fot. Facebook/GKS Katowice
Gks katowice gorak trening

Piłkarze GKS-u Katowice do poniedziałku 5 grudnia 2022 r. korzystali z urlopów, które dostali po zakończeniu rundy jesiennej. Mistrzostwa świata w Katarze sprawiły, że w tym roku polskie kluby mają nietypowe okresy przygotowawcze i nie inaczej jest w przypadku drużyny z Bukowej.

Katowiczanie najpierw będą trenować od 5 do 21 grudnia. Potem udadzą się na krótką przerwę świąteczno-noworoczną i wrócą do treningów 4 stycznia. Rozgrywki Fortuna I ligi wystartują 11 lutego, więc gracze mają dwa miesiące, aby dobrze przygotować się do walki o punkty.

GieKSa już w grudniu rozegra dwa sparingi. Najpierw sprawdzi się na tle przedstawiciela PKO Ekstraklasy i 10 grudnia zagra z Koroną Kielce. Tydzień później odbędzie się test z I-ligową Skrą Częstochowa.

W nowym roku drużyna z Katowic zmierzy się z Odrą Opole (7.01) i Rekordem Bielsko-Biała (14.01). 18 stycznia drużynę czeka najprzyjemniejszy i jednocześnie najważniejszy etap przygotowań w postaci dziesięciodniowego obozu w Turcji. GKS będzie przebywać w Larze, wypoczynkowej dzielnicy Antalyi. Tam odbędą się trzy sparingi, ale nazwy rywali jeszcze nie są znane.

Po powrocie do Polski będzie czas na ostatnie szlify, a efekty pracy będzie można zobaczyć w sparingu z GKS-em Tychy (4.02). W weekend 11-12 lutego wróci Fortuna I liga, a GKS Katowice na początek zagra na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Rozwoj podlesianka pilka

Może Cię zainteresować:

Do Katowic wróci trzecia liga? Dwa kluby z IV ligi walczą o awans do wyższej

Autor: Robert Czykiel

02/12/2022

Libero, lodowisko

Może Cię zainteresować:

Największe w regionie zadaszone lodowisko sezonowe zostanie otwarte 8 grudnia przed Galerią Libero w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

05/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon