Głębokie wykopy na Rynku i ulicy Młyńskiej. Niedługo będą też na innych ulicach w centrum

Centrum Katowic, okolice Rynku, św. Jana i Młyńskiej, jest rozkopane. Widać głębokie wykopy. Jak się okazuje, prace przeniosą się stąd wkrótce też na inne ulice centrum miasta.

Głębokie wykopy, ogrodzone barierkami. Do takiego widoku mogli się już przyzwyczaić katowiczanie, którzy często przemierzają ulice i deptaki centrum miasta.

Wykopy w centrum Katowic

Wcześniej, przez kilka miesięcy, roboty były prowadzone na ulicy Staromiejskiej.

Pisaliśmy o tym już w maju: Wykopy na Staromiejskiej zablokowały restauratorów. Nie mogą wystawić ogródków!

Teraz wykopy "zdobią" południową część Rynku oraz ulicę Młyńską. Na Młyńskiej wykop jest poprowadzony lewą częścią ulicy, blisko budynku Urzędu Miasta (przejście do wejścia głównego UM odbywa się kładką) oraz tuż przy oddanym niedawno do użytku nowym hotelem na rogu Młyńskiej i pl. Szewczyka/Kaczyńskich.

Co tam się dzieje?

Okazuje się, że działa tam ekipa Tauron Ciepło, i prace dotyczą sieci ciepłowniczej.

Wymiana sieci ciepłowniczej na rury o większej średnicy

- Prace przyłączeniowe przy ulicy Młyńskiej w Katowicach to kolejny etap inwestycji związanej bezpośrednio z wymianą odcinka sieci ciepłowniczej na rury o większej średnicy wzdłuż ulicy Staromiejskiej - informuje 24kato.pl Małgorzata Kuś, rzeczniczka prasowa firmy Tauron Ciepło. - Obecnie trwają roboty związane z przewiertem przez ul. św. Jana, po czym, w kolejnym etapie kontynuowane będą prace przy Rynku. Zastosowaliśmy tu po raz kolejny metodę bezwykopową, która polega na wykonaniu przewiertu, a następnie wciągnięciu kabla ciepłowniczego z ogromnej szpuli. Prace związane z tą inwestycja potrwają do połowy listopada - dodaje rzeczniczka.

To jednak nie koniec prac związanych z wymianą sieci ciepłowniczej. Robotnicy pojawią się wkrótce na kolejnych ulicach w centrum miasya.

- Jeszcze w tym roku zaplanowano do realizacji, kolejne przyłącza do sieci ciepłowniczej TAURON Ciepło w śródmieściu Katowic - mówi Małgorzata Kuś.

Prace będą prowadzone przy ulicach:

  • Kordeckiego,
  • Plebiscytowej,
  • Raciborskiej/Strzeleckiej,
  • Kilińskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon