Groził pobiciem mężczyźnie w centrum Katowic, by ukraść mu... 50 zł. Teraz jest w dużych tarapatach

Pewien 20-latek z Siemianowic Śląskich chciał szybko zdobyć pieniądze. Jednak okazało się, że choć kasę (niedużą, ale jednak) zdobył, stracił przy okazji wolność.

Sprawca rozboju

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VI w Katowicach zatrzymali 20-latka, który w centrum miasta, grożąc mężczyźnie przemocą, ukradł mu pieniądze.

Rozbój w centrum Katowic

  Do zdarzenia doszło na placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej w Katowicach. 20-latek groził innemu mężczyźnie pobiciem, aby zmusić go do oddania gotówki, którą posiadał. W ten sposób ukradł 50 zł. Pokrzywdzony okazał się nie w ciemię bity i natychmiast zawiadomił policję, a kryminalni z katowickiej szóstki zaczęli typowanie sprawcy.

  Kiedy złoczyńca następnego dnia pojawił się w rejonie katowickiego Śródmieścia, kryminalni zauważyli go, zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie.

  Młody mężczyzna został osadzony w areszcie

  Mieszkaniec Siemianowic Śląskich w chwili zatrzymania posiadał przy sobie marihuanę. W czasie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna wcześniej był już zatrzymywany przez policję w sprawach podobnych przestępstw. Tym razem przedstawiono mu zarzuty posiadania narkotyków oraz wymuszenia rozbójniczego.

  Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Północ decyzją sądu mężczyzna na czas trwającego postępowania został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 10 lat.

  Policja

  Może Cię zainteresować:

  Wybił szybę w drzwiach wejściowych. Policja nie umie go znaleźć, więc publikuje jego wizerunek

  Autor: Redakcja

  28/11/2022

  Pożar Hospicjum Cordis

  Może Cię zainteresować:

  Pożar w budynku hospicjum w Katowicach. Doszło do zwarcia instalacji elektrycznej

  Autor: Katarzyna Pachelska

  26/11/2022

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon