Groźna sytuacja w autobusie linii M2 z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna wyciągnął nóż i groził nim 16-letniemu chłopakowi. Zatrzymali go pasażerowie autobusu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w autobusie metrolinii M2, który z Katowic jechał do Dąbrowy Górniczej. 46-letni mężczyzna groził nożem wracającemu ze szkoły do domu 16-latkowi. Ujęli go pasażerowie autobusu i wezwali policję.

Katarzyna Pachelska
Autobus katowice

Dzięki szybkiej reakcji pasażerów autobusu i policjantów został zatrzymany mężczyzna, który nożem ranił 16-latka.

Do zdarzenia doszło na trasie autobusu linii M2, który jechał z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Na wysokości przystanku autobusowego Katowice Strefa Kultury 46-latek groził nożem nastolatkowi, który wracał ze szkoły do domu. W wyniku szamotaniny nastolatek został ranny w okolicach brody i obojczyka.

Na ten akt agresji na szczęście nie pozostali obojętni inni pasażerowie autobusu, którzy ujęli mężczyznę i powiadomili policję. Alarmowo na miejsce zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze NGW OPP Katowice zatrzymali agresora.

Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Przyznał się policjantom, że zażywał narkotyki. Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala. Chłopiec w szpitalu został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie ataku mężczyzny na nastolatka. Zbierany jest m.in. materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie, powoływani biegli.

Katowice kradziez 18 stycznia 2024 3

Może Cię zainteresować:

Kradzież w CH Dąbrówka w Katowicach. Sprawca ukradł perfumy o wartości ponad 900 zł. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

12/04/2024

Kajdanki1

Może Cię zainteresować:

Pseudokibic katowickiej drużyny ukrył narkotyki przed policją... w piecu kaflowym. Na próżno. Policjanci mieli nosa i je znaleźli

Autor: Katarzyna Pachelska

10/04/2024

Podejrzany katowice

Może Cię zainteresować:

Policja szuka mężczyzny, który uderzył w pięścią w twarz 23-latka przed klubem muzycznym w centrum Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

10/04/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon