Harmonogram wywozu odpadów możesz mieć we własnym telefonie. Nie przejmuj się zgubioną kartką

Standardowo harmonogram wywozu odpadów jest dostarczany do mieszkańców Katowic w formie papierowej. Warto jednak pamiętać, że można go także sprawdzić w internecie, a nawet mieć cały czas we własnym telefonie. - Harmonogram wywozu odpadów w telefonie to bardzo przydatna funkcja. Pozwala w każdym miejscu mieć dostęp i w pewien sposób "zarządzać" swoimi odpadami - mówi Damian Stępień z MPGK.

UM Katowice
Harmonogram wywozu odpadów w telefonie

Standardowo na przełomie lat papierowe harmonogramy wywozu odpadów są dostarczane do mieszkańców Katowic. W przypadku domów jednorodzinnych i budynków zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe bezpośrednio do skrzynek pocztowych lub na teren posesji. W innych przypadkach otrzymują je administracje osiedli.

Papierowy harmonogram łatwo zgubić lub zniszczyć, dlatego Urząd Miasta Katowice przypomina, że dokładna rozpiska znajduje się także w internecie. Można ją znaleźć w zakładce "Dla mieszkańców" na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (TUTAJ).

- W wyznaczone pole należy wpisać nazwę ulicy i numer, a system pokaże tabelkę z konkretnymi datami wywozu wszystkich frakcji odpadów - wyjaśnia Malwina Kaczor z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Rower miejski katowice

Może Cię zainteresować:

Nowy sezon roweru miejskiego w Katowicach ma wystartować 1 kwietnia. Katowice chcą znowu postawić na Nextbike

Autor: Katarzyna Pachelska

27/02/2023

Harmonogram wywozu odpadów w telefonie

- Kolejnym rozwiązaniem jest ściągnięcie harmonogramu odbioru na swój kalendarz dostępny w telefonie komórkowym (smartfonie). Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk ("Dodaj terminy do kalendarza") i po kilku minutach w naszym kalendarzu mamy przy każdym z dni informację, co będzie odbierane. Dzięki elektronicznemu harmonogramowi zmniejsza się wykorzystanie papieru - tłumaczy Malwina Kaczor.

- Harmonogram wywozu odpadów w telefonie to bardzo przydatna funkcja. Pozwala w każdym miejscu mieć dostęp i w pewien sposób "zarządzać" swoimi odpadami - wiemy, kiedy będą wywożone, więc możemy się do tego przygotować. Dzięki takim systemom stajemy się coraz bardziej świadomymi użytkownikami naszej planety, a nasze dbanie o nią ma praktyczny wymiar - podsumowuje Damian Stępień, dyrektor ds. administracyjno-eksploatacyjnych MPGK Katowice.

Harmonogram wywozu odpadów można także otrzymać na maila. Trzeba jednak złożyć odpowiedni wniosek. Informacji udziela także infolinia działu obsługi klienta MPGK - (32) 35 87 612.

Poczatek roku szkolnego katowice

Może Cię zainteresować:

Zaczyna się rekrutacja do katowickich przedszkoli i szkół na rok szkolny 2023/2024. Zasady rekrutacji

Autor: Katarzyna Pachelska

27/02/2023

Co jeszcze na stronie internetowej MPGK?

Na stronie internetowej MPGK znajduje się także wyszukiwarka odpadów, dzięki której można się dowiedzieć, w jaki sposób odpowiednio je segregować.

- Oprócz tego można tam znaleźć informacje m.in. o tym, gdzie znajdują się punkty zbiórek odpadów, jak wyrzucać elektroodpady. Problematyczną kwestią często bywa także zamawianie wywozu odpadów poremontowych. W tym przypadku również można poprzez stronę internetową dowiedzieć się, jakie ilości worków typu big bag przysługują mieszkańcom, jak je można odebrać, a po zakończonym remoncie zgłosić konieczność odbioru - dodaje Malwina Kaczor.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon