Holi Święto Kolorów w Katowicach. Zabawa w Parku Boguckim 25 czerwca 2022

Indyjskie święto radości, czyli święto kolorów, to impreza, która cieszy się też w Polsce dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, to istne szaleństwo kolorów i niczym nieskrępowanej zabawy. Już wkrótce wydarzenie zawita do Katowic. Sprawdźcie szczegóły.

Imprezy z cyklu Holi Święto Kolorów są organizowane w całej Polsce. Jak wyliczyli organizatorzy, co sezon w ok. 300 miejscach. Najbliższa impreza odbędzie się w Katowicach.

Holi Święto Kolorów w Katowicach:

  • 25 czerwca 2022 (sobota)
  • 15.00-19.00
  • Park Bogucki (przy Strefie Kultury od strony Bogucic), Katowice

Holi Święto Kolorów to polska edycja jednego z najradośniejszych wydarzeń. Impreza przywędrowała do nas z Indii, gdzie jest uznawana za święto radości. W Polsce i Europie bardzo pozytywnie przyjęła się szczególnie wśród młodych ludzi, którym ogromną frajdę sprawia obsypywanie się nawzajem proszkami o wszystkich kolorach tęczy. Proszki są w pełni nieszkodliwe dla człowieka, zmywalne z ciała, włosów i ubrań. W ich skład wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka.

- Z roku na rok jestem coraz bardziej zaskoczony przebiegiem wydarzenia. Wszyscy, bez względu na wiek przychodzą i dają się ponieść kolorowemu szaleństwu, nawet osoby, które bez przypadek natknęły się na naszą imprezę. Jest to idealna okazja aby oderwać się od szarej codzienności i pokolorować swoje życie choć na moment. A to wszystko w Polsce! – mówi jeden z organizatorów polskiej edycji.

Co właściwie czeka na uczestników i zainteresowanych Holi Święto Kolorów?

Holi Święto Kolorów to darmowa, plenerowa impreza muzyczna, na którą zaproszeni mogą czuć się wszyscy: starsi i młodsi, całe rodziny z dziećmi, uczniowie i studenci. Podczas wydarzenia – co 30 minut – na sygnał didżeja wszyscy obrzucają się proszkami w kolorach tęczy. Proszki są płatne, będzie można je nabyć na terenie imprezy w wyznaczonych do tego punktach.

ZOBACZ TEŻ:

Ratusz Załęże 2

Może Cię zainteresować:

Ratusz z Katowic zabytkiem. Budynek z 1897 r. wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego

Autor: Katarzyna Pachelska

15/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon