Hotel Katowice w remoncie. Powstaje tu pierwszy w Polsce obiekt marki voco

Trwa remont Hotelu Katowice. Powstaje tu pierwszy w Polsce obiekt marki voco. - Jesteśmy przekonani, że marka voco da nową jakość hotelowi Katowice, w którym - ze względu na doskonałą lokalizację - będą mogli zatrzymać się zarówno goście biznesowi, jak i turystyczni - powiedział Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Hotel Katowice otwarto w 1965 roku. Był on jednym z elementów nowego centrum miasta, w którym wówczas dominował przemysł. Budowa położonej nieopodal Hali Widowiskowo-Sportowej "Spodek" dopiero się zaczynała, a Skomasowana Jednostka Mieszkaniowa ("Superjednostka") była dopiero projektowana przez architekta Mieczysława Króla.

Niestety przez długie lata w Hotelu Katowice zmieniało się niewiele. Obiekt został zaniedbany do tego stopnia, że wydawał się zamknięty. Kilka lat temu rozpoczęto jednak remonty na kilku piętrach, doprowadzając tam pokoje do standardu trzygwiazdkowego.

Polski Holding Hotelowy zaraz po tym, jak przejął Hotel Katowice w 2019 roku, zapowiedział jego remont. Będąc na al. Wojciecha Korfantego gołym okiem możemy przekonać się o tym, że prace idą pełną parą. Budynek odgrodzono, a na jednej z jego ścian pracuje specjalnie ustawiona zewnętrzna winda, dla której wybito otwory w elewacji.

Pierwszy w Polsce hotel marki voco

Po remoncie Hotel Katowice ma być pierwszym w Polsce obiektem marki voco.

- Nie raz już podkreślałem, że mamy duże doświadczenie we wprowadzaniu nowych marek na rynek. Jesteśmy przekonani, że marka voco da nową jakość hotelowi Katowice, w którym - ze względu na doskonałą lokalizację - będą mogli zatrzymać się zarówno goście biznesowi, jak i turystyczni. Wierzę, że dzięki podjętym działaniom nasz hotel będzie wyróżniał się na tle innych obiektów i umocni swoją pozycję na turystycznej mapie Katowic - powiedział Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.
Hotel Katowice

Hotel Katowice w swojej nowej odsłonie ma nawiązywać do lat 60. XX wieku, w których powstał. Za jego projekt odpowiada pracownia architektoniczna FBT z Warszawy.

- Bar w lobby zlokalizowany jest przy oknach, tak żeby w okresie letnim, po rozsunięciu okien, móc korzystać z baru od strony tarasu. Projekt zakłada, że teren patio dostępny jest teraz bezpośrednio z tarasu lobby za pośrednictwem schodów. Z kolei przestrzeń restauracji została powiększona, dzięki czemu naturalne światło wpada do niej od dwóch stron - czytamy w informacji udostępnionej przez Polski Holding Hotelowy.

W części podziemnej mają znaleźć się sale konferencyjne, a także strefa fitness z siłownią.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon