Ile promili?! Ten kierowca z Katowic nie wylewał za kołnierz w czasie Świąt Wielkanocnych

Takim rekordem nie sposób się chwalić. 2,9 promila u kierującego samochodem! Katowicka policja podsumowała świąteczny przedłużony weekend.

Śląska Policja
Policja kontrola drogowa

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali świąteczny weekend na drogach naszego miasta.

Święta Wielkanocne w Katowicach bez wypadku, ale za to z pijakami za kółkiem

Mundurowi przeprowadzi prawie 700 kontroli drogowych i przebadali ponad 1,5 tys. kierujących. 5 nietrzeźwych kierowało samochodami, ale i tak liczebnie przebili ich korzystający z hulajnóg i rowerów - było aż 13 nietrzeźwych użytkowników tych pojazdów. Policjanci z Katowic w święta zatrzymali 6 praw jazdy i 29 dowodów rejestracyjnych. Policjanci drogówki 40 razy wyjeżdżali do zdarzeń drogowych. Na szczęście były to tylko kolizje, czyli zdarzenia, w których doszło tylko do uszkodzenia pojazdów i nikt z uczestników zdarzeń nie odniósł obrażeń.

W trakcie weekendowej służby policjanci ujawnili aż 352 przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Kierowcy, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy.

- Niestety, nie wszyscy kierujący wyruszyli w podróż trzeźwi - ubolewają katowiccy policjanci.

Na zawartość alkoholu w organizmie przebadano ponad 1500 kierujących. Policjanci zatrzymali aż 18 kierujących pod wpływem alkoholu. 5 odpowie za popełnienie przestępstwa, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a 13 kierujących odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu.

Kierowca rekordzista miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie

Niechlubnym rekordzista był 32-letni kierujący renault, który został zatrzymany do kontroli na ulicy Zamenhofa w dzielnicy Szopienice. Badanie trzeźwości wskazało, że mężczyzna miał 2,9 promila alkoholu w organizmie. W tym stanie doprowadził do kolizji z citroenem, kiedy usiłował zaparkować swój samochód. Nie lepszy okazał się 61-letni rowerzysta, który został zatrzymany do kontroli na ulicy Armii Krajowej. Badanie wskazało, że mężczyzna jechał jednośladem mając 2,22 promila alkoholu w organizmie.

Ze względu na zły stan techniczny pojazdu lub brak aktualnego badania, mundurowi zatrzymali aż 29 dowodów rejestracyjnych. Ujawniono również 3 kierujących z aktywnym zakazem sądowym prowadzenia pojazdów.

Okradly obcokrajowca katowice 1

Może Cię zainteresować:

Te panie są podejrzewane o kradzież saszetki w Centrum Handlowym Supersam. Okradły obcokrajowca

Autor: Katarzyna Pachelska

12/04/2023

Aldi katowice

Może Cię zainteresować:

Nowy market sieci ALDI w Katowicach powstanie przy Francuskiej? Zanim go zbudują, trzeba zburzyć biurowiec

Autor: Katarzyna Pachelska

09/04/2023

Przejazd kolejowy KWK Wujek 6

Może Cię zainteresować:

Znikną tory do kopalni. PGG złożyła wniosek o pozwolenie na rozbiórkę torów, przejścia nad nimi i rogatek

Autor: Katarzyna Pachelska

10/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon