Nowy market sieci ALDI w Katowicach powstanie przy Francuskiej? Zanim go zbudują, trzeba zburzyć biurowiec

W Katowicach niemiecka sieć handlowa ALDI planuje wyburzyć 6-piętrowy biurowiec. Co powstanie na tym terenie? Pewnie nowy market, ale sieć ma też polską centralę w Katowicach, więc może nowa siedziba?

21 marca 2023 r. do Urzędu Miasta Katowice wpłynął wniosek firmy ALDI Sp. z. o. o wydanie pozwolenia na rozbiórkę budynków przy ulicy 101 E (leżących na działkach Obręb 246901_1.0002: działka nr 144/7, 137, 138/4, 140/2, 139/2, 142/2, 143).

Budynki pod adresem Francuska 101E nie znajdują się bezpośrednio przy tej ulicy, są cofnięte. Lepiej widać je ze zjazdu z autostrady A4 w kierunku centrum Katowic, stoją po prawej stronie. Kiedyś kompleks tych wybudowanych w latach 90. białych budowli należał do Telekomunikacji Polskiej, później do Orange. Jednak Orange sprzedał część z nich. Nabywcą okazuje się być niemiecka sieć handlowa ALDI.

Orange w 2020 roku chciał za działkę i dwa biurowce przy Francuskiej 35 milionów złotych. Sam nawet zamówił koncepcję, co można postawić na tym terenie. Wyszło, że nawet cały kompleks biurowo-konferencyjno-hotelowy.

Teraz ALDI chce zburzyć m.in. najwyższy spośród dawnych budynków Telekomunikacji, 6-piętrowy biurowiec, na którym widnieje pomarańczowy napis Orange. Na razie musi czekać na pozwolenie na rozbiórkę obiektu.

Co może powstać na tym terenie? Pierwsza myśl - nowy market. Ale ALDI ma polską centralę w Katowicach, w biurowcu Green Park przy DK86 i dolinie Trzech Stawów. Może będzie chciało przy Francuskiej zbudować siedzibę polskiego oddziału? Wysłaliśmy w tej sprawie pytania do ALDI, czekamy na odpowiedź.

ALDI ma obecnie siedem sklepów w Katowicach.

Przypomnijmy, że Katowicach trwa obecnie budowa marketu Kaufland. Więcej: Budowa kolejnego marketu w Katowicach już się zaczęła. Powstaje w dzielnicy Piotrowice

Delikatesy srodziemnomorskie katowice 3maja 10

Może Cię zainteresować:

Nie uwierzycie! Kolejne delikatesy śródziemnomorskie powstały w Katowicach, przy 3 Maja

Autor: Katarzyna Pachelska

05/04/2023

Las w sloiku galeria katowicka 1

Może Cię zainteresować:

Las w szkle wyrósł na placu przed Galerią Katowicką i dworcem PKP. Leśna akcja w Galerii Katowickiej

Autor: Katarzyna Pachelska

24/03/2023

Nowy empik bazantowo katowice 4

Może Cię zainteresować:

Nowy Empik w Katowicach. Znamy datę otwarcia szóstego sklepu tej sieci w naszym mieście

Autor: Katarzyna Pachelska

15/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon