Internauci wyszukują Śląski Ogród Zoologiczny pod frazą 'Katowice ZOO'. Skąd ta pomyłka?

Katowice zoo a

Śląski Ogród Zoologiczny, chociaż jest w chorzowskim parku, wielu internautów myśli, że znajduje się w Katowicach. Świadczy o tym chociażby najczęściej wyszukiwana fraza w google "Katowice ZOO", którą internauci często wpisują w swoich wyszukiwarkach. Skąd taka pomyłka?

Wszyscy mieszkańcy woj. śląskiego na pewno wiedzą, że Śląski Ogród Zoologiczny znajduje się w Chorzowie, a nie w Katowicach. Mimo to internauci szukając naszego ZOO, wpisują w swoje przeglądarki frazy "Katowice zoo". Skąd ta pomyłka?

Katowice ZOO vs. Chorzów ZOO

Według danych Google Trends, informacji na temat Śląskiego Ogrodu Zoologicznego szukają internauci z woj. mazowieckiego, opolskiego małopolskiego i oczywiście śląskiego. To jednak mieszkańcy woj. mazowieckiego (35%) i śląskiego (17%) wpisują w swoje wyszukiwarki frazę "Katowice ZOO". Według danych 100 % przybyszy z woj. opolskiego i małopolskiego wyszukuje informacji o Śląskim Ogrodzie Zoologicznym poprawnie, wpisując frazę "Chorzów ZOO”.

Co ciekawe, Polacy bardzo rzadko wpisują w Google "Śląski Ogród Zoologiczny" czy "Śląsk ZOO”. Chociaż w Internecie pomyłki te są widocznie, pracownicy naszego ZOO stosunkowo rzadko się z nimi spotykają.

- Faktycznie, czasami spotykamy się z opinią, że nasz Ogród położony jest w Katowicach. Są to jednak pojedyncze sytuacje. Wydaje mi się, że główną przyczyną jest lokalizacja Śląski Ogród Zoologiczny położony jest na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, tuż przy granicy z Katowicami. Może to wprowadzać w błąd niektóre osoby, w szczególności przyjeżdżające do nas z innych części kraju. – wyjaśnia Krzysztof Kalus, Specjalista ds. marketingu i kontaktu z mediami Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. – Mimo wszystko staramy się podkreślać, że zoo położone jest na terenie Chorzowa, m.in. nazwa miasta widoczna jest w naszym logotypie, także w jego nowej szacie graficznej - dodaje.

Kto odwiedza Śląski Ogród Zoologiczny?

Problem z błędną lokalizacją naszego ZOO mogą mieć osoby przyjezdne, których pojawia się tu coraz więcej. Goście śląskiego zoo pochodzą z różnych miejsc. Odwiedzają nas przede wszystkim mieszkańcy okolicznych miejscowości niektórzy przychodzą do zoo nawet kilka razy w miesiącu. Wielu jest też zwiedzających, którzy przyjeżdżają do Chorzowa z innych części kraju. Są to wycieczki zorganizowane, jak i osoby prywatne, które coraz bardziej doceniają walory turystyczne Górnego Śląska. W ostatnich latach obserwujemy także wzrost liczby zwiedzających przyjeżdżających do nas z zagranicy – dodaje.

fot. Magdalena Grabowska

Katowice zoo a

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: