IV Marsz Równości przeszedł ulicami Katowic. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób

W sobotę, 3 września, ulicami Katowic przeszedł Marsz Równości. Tym razem pod hasłem „Katowice – Odesa Pride”. Uczestniczyło w nim ok. 3 tys. osób.

„VI Marsz Równości przejdzie w tym roku ulicami Katowic 3 września. To święto, które gromadzi rzesze ludzi otwartych na różnorodność, celebrujących równość i szacunek wobec każdej osoby, niezależnie od jej tożsamości płciowej lub orientacji psychoseksualnej. W tym wyjątkowym roku, w roku bestialskiej i nieuzasadnionej napaści Rosji na Ukrainę, szczególnego znaczenia nabierają takie wartości jak szacunek, prawo do bezpieczeństwa i podmiotowość. Również my nie mogliśmy pozostać obojętni wobec sytuacji, jaka ma teraz miejsce u naszego wschodniego sąsiedzkiego kraju” – napisali organizatorzy marszu.

Marsz Równości rozpoczął się po godzinie 14 na ul. Uniwersyteckiej. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób, było też pięć aut z platformami. Uczestnicy marszu przeszli przez Rondo, aleją Korfantego do rynku, a potem na plac Wolności i ulicą Mikołowskiej do Miasteczka Równości, które w Parku Powstańców Śląskich. Jak wyglądał IV Marsz Równości? Zobaczcie zdjęcia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon