IV Marsz Równości przeszedł ulicami Katowic. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób

W sobotę, 3 września, ulicami Katowic przeszedł Marsz Równości. Tym razem pod hasłem „Katowice – Odesa Pride”. Uczestniczyło w nim ok. 3 tys. osób.

„VI Marsz Równości przejdzie w tym roku ulicami Katowic 3 września. To święto, które gromadzi rzesze ludzi otwartych na różnorodność, celebrujących równość i szacunek wobec każdej osoby, niezależnie od jej tożsamości płciowej lub orientacji psychoseksualnej. W tym wyjątkowym roku, w roku bestialskiej i nieuzasadnionej napaści Rosji na Ukrainę, szczególnego znaczenia nabierają takie wartości jak szacunek, prawo do bezpieczeństwa i podmiotowość. Również my nie mogliśmy pozostać obojętni wobec sytuacji, jaka ma teraz miejsce u naszego wschodniego sąsiedzkiego kraju” – napisali organizatorzy marszu.

Marsz Równości rozpoczął się po godzinie 14 na ul. Uniwersyteckiej. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób, było też pięć aut z platformami. Uczestnicy marszu przeszli przez Rondo, aleją Korfantego do rynku, a potem na plac Wolności i ulicą Mikołowskiej do Miasteczka Równości, które w Parku Powstańców Śląskich. Jak wyglądał IV Marsz Równości? Zobaczcie zdjęcia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!