Jarmark na Nikiszu 2023. Informacje organizacyjne, dojazd bezpłatnymi autobusami, parkingi

Jarmark na Nikiszu 2023 zaczyna się w piątek 8 grudnia i potrwa do niedzieli 11 grudnia. Sprawdź program i wybierz się tam darmowym autobusem.

Jarmark to klimat miejsca i wydarzenia – trzy magiczne dni spędzone w świątecznej atmosferze, w magicznym Nikiszowcu. I w tym roku znajdziemy na Jarmarku na Nikuszu 2023 autentyczne rękodzieło, piękne przedmioty i jakościowe produkty – z regionu i innych części Polski. Świetne na prezent, ozdobne lub przydatne na co dzień. Na Jarmarku będą obecne znane marki śląskie i lokalni twórcy. Bogata oferta rękodzieła to także wyroby z innych regionów. Łącznie na Jarmarku będzie180 wystawców, z czego 130 to rękodzielnicy. Wśród nich ci już znani oraz całkiem nowi. A jeśli już o nowościach mowa – nowością w tym roku będzie winiarnia na Skwerze Zillmannów, której towarzyszyć będą świąteczne iluminacje.

Jarmark na Nikiszu
osiedle Nikiszowiec, Katowice
8-11 grudnia 2023

Koncerty:

Wspólne kolędowanie:

  • w sobotę godz. 15.30 z Chórem Jubilate Deo, godz. 17.00 z Katovodą
  • w niedzielę godz. 18.15 z Chórem Mieszanym „Ogniwo”.

Tradycyjnie w niedzielę o godz. 14.00 wystąpi też Orkiestra Wieczorek, kierowana przez kapelmistrza Andrzeja Pisarzowskiego. Wszystkie muzyczne wydarzenia odbędą się na schodach przed wejściem do kościoła św. Anny.

Dodatkowe atrakcje

Tradycyjnie na Jarmarku będzie można przejechać się karuzelą wiedeńską (za symboliczne 3 zł). Dla naszych najmłodszych przygotowano też coś nowego. W sobotę i w niedzielę na terenie Jarmarku w godz. 13.00 do 17.30 trzeba wypatrywać Pięknej i Bestii, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcie, a może nawet dostać super niespodziankę.

W niedzielę w godz. 12.00-16.00 chętnych do oddania krwi powinni się pojawić w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, który stać będzie przy ul. Nałkowskiej.

Bezpłatna komunikacja

I w tym roku organizatorzy zapraszają do skorzystania ze specjalnych bezpłatnych, kursujących wahadłowo linii autobusowych.

Linia S1 jeździć będzie bezpośrednio z Dworca Katowice (stanowisko nr 10) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia.

Linia S2 startować będzie z Katowickiego Cmentarza Komunalnego (gdzie można skorzystać z nieodpłatnego parkingu), a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie również znajdują się nieodpłatnego miejsca) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer. W godzinach szczytu linie będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością.

Lokalizacje przystanków:

Centrum Przesiadkowe Zawodzie: https://maps.app.goo.gl/NT9aUubb9WVyvqG37

Cmentarz Komunalny: https://maps.app.goo.gl/n4Pn9z7Z2aZoQk4o7


Jarmarki bez napisów

Może Cię zainteresować:

Najpiękniejsze Jarmarki świąteczne w województwie śląskim

Autor: Redakcja

05/12/2023

Jarmark na nikiszu rafal roguski 01

Może Cię zainteresować:

Katowice. Najbardziej magiczny jarmark na Śląsku, czyli Jarmark na Nikiszu, odbędzie się w weekend od 8 do 10 grudnia 2023 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

20/11/2023

Jarmark katowice t staniek 23

Może Cię zainteresować:

Najbardziej kolorowe miejsce na Śląsku – katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Zobaczcie, jak tu pięknie

Autor: Katarzyna Pachelska

03/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon