Katowice. Najbardziej magiczny jarmark na Śląsku, czyli Jarmark na Nikiszu, odbędzie się w weekend od 8 do 10 grudnia 2023 r.

Rezerwujcie sobie już w kalendarzu drugi weekend grudnia 2023 roku. Od 8 do 10.12 na osiedlu Nikiszowiec odbędzie się magiczna impreza - Jarmark na Nikiszu.

Ten (prawdopodobnie) największy w Polsce Jarmark rękodzielniczy nie potrzebuje już promocji i reklamy, bo przez lata wyrobił sobie solidną markę, ale warto wiedzieć, że tegoroczna edycja Jarmarku na Nikiszu odbędzie się w weekend 8-10 grudnia 2023 r. (piątek-niedziela). Wstęp oczywiście wolny.

Szykujcie się na Jarmark na Nikiszu 2023

Jarmark to przede wszystkim klimat miejsca i wydarzenia. To trzy magiczne dni spędzone w świątecznej atmosferze, w magicznym Nikiszowcu.

- I w tym roku znajdziecie autentyczne rękodzieło, piękne przedmioty i jakościowe produkty – z regionu i innych części Polski. Świetne na prezent, ozdobne lub po prostu przydatne na co dzień. Na Jarmarku będą obecne znane marki śląskie i lokalni twórcy, w tym nasza marka FILove. Bogata oferta rękodzieła to także wyroby z całej Polski – przede wszystkim z ceramiki, drewna, wełny, szkła. Znajdziecie też sporo produktów eko – do pielęgnacji oraz spożywcze m.in. nalewki, syropy, wyroby pszczele. Zapowiada się także spora oferta przetworów w słoikach (nawet ryby!). W asortymencie spożywczym nie zabraknie oczywiście czegoś słodkiego – m.in. wyrobów czekoladowych, krówek, żelków i konfitur. Na stoiskach znajdziecie także specjalny świąteczny asortyment m.in. bożonarodzeniową florystykę, świece, pierniki, rękodzieło z bożonarodzeniowymi motywami - zachęca Małgorzata Krakowiak, wiceprezes Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych.

Podczas Jarmarku będzie oczywiście możliwość zjedzenia na miejscu. W ofercie m.in. kuchnia foodtruckowa, alpejska, kanapki, potrawy z grilla. Nie zabraknie sznity z tustym i oscypków. Gastronomiczne menu dopełniać będą lokalne restauracje. Łącznie na Jarmarku będzie 180 wystawców, z czego 130 to rękodzielnicy. Wśród nich ci znani, ale nie zabraknie też nowych twarzy.

Nowość - winiarnia na Skwerze Zillmannów

Nowością będzie winiarnia na Skwerze Zillmannów, której towarzyszyć będą świąteczne iluminacje, a wieczorami w sobotę i w niedzielę klimatyczna muzyka na żywo. Jeśli o muzyce mowa, to tradycyjnie zapraszają na wspólne kolędowanie z chórami i obiecują, że więcej szczegółów podadzą wkrótce.

Ważne! Organizatorzy jak zwykle uczulają, by nie wybierać się na Nikisz samochodem, bo osiedle i drogi prowadzącego do niego będą bardzo zakorkowane. Będzie można tradycyjnie skorzystać ze specjalnych bezpłatnych, kursujących wahadłowo linii autobusowych. Jedna z nich będzie jeździć z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Druga linia będzie startować przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (przy al. Murckowskiej, gdzie można skorzystać z nieodpłatnego parkingu), a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie również znajdują się nieodpłatnego miejsca) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer.

Szczegółowe i bieżące informacje nt. Jarmarku zamieszczane są systematycznie na profilu: facebook.com/JarmarkNaNikiszu/

Jarmark boze narodzenie 2023 katowice 62

Może Cię zainteresować:

Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice 2023. Co tu można zjeść i wypić. Ceny wina grzanego, bigosu, frytek, podpłomyków

Autor: Katarzyna Pachelska

17/11/2023

Domus dom meblowy katowice jurand jarecki 01

Może Cię zainteresować:

Domus w Katowicach przy ul. Mickiewicza. Pierwszy na Śląsku nowoczesny dom meblowy zachwycał przestrzenią i światłem

Autor: Katarzyna Pachelska

19/11/2023

Silesia city center

Może Cię zainteresować:

Silesia City Center osiągnęła pełnoletność. "SCC i inne centra handlowe to Disneylandy wysysające życie z miast" - ocenia architekt Aleksander Krajewski

Autor: Katarzyna Pachelska

18/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon