Jarmark U Babci Anny na katowickim Nikiszowcu odbędzie się 28 lipca 2024 roku. Ponad 170 stoisk i inne atrakcje

Tegoroczny Jarmark U Babci Anny na zabytkowym osiedlu Nikiszowiec w Katowicach odbędzie się w 2024 roku w ostatnią niedzielę lipca, czyli 28 lipca. Organizatorzy informują, że będzie tu ponad 170 stoisk oraz inne atrakcje.

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z mieszkańcami Nikiszowca oraz Miastem Katowice – Miastem Gospodarzem zaprasza na kolejną edycję Jarmarku U Babci Anny, który odbywa się nieprzerwanie w Nikiszowcu już od 15 lat.

Jarmark U Babci Anny w ostatnią niedzielę lipca 2024

Jarmark U Babci Anny odbędzie się w sercu osiedla Nikiszowiec, na placu Wyzwolenia przed kościołem św. Anny w ostatnią niedzielę lipca, 28.07, w godz. 10.00-20.00.

Jarmark to letnia edycja niezwykle popularnego bożonarodzeniowego Jarmarku Na Nikiszu. W świecie rękodzielników uchodzi za największe i najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce.

- W tym roku spotykamy się już po raz piętnasty na Jarmarku, którego nazwa nawiązuje do tradycyjnego śląskiego odpustu parafialnego obchodzonego szczególnie odświętnie w nikiszowieckiej parafii św. Anny, której patronka przez mieszkańców nazywana jest „Babcią Anną”. Jarmark jak co roku ściąga do Nikiszowca tysiące gości. Czeka na nich 170 wystawców zarówno lokalnych jak i reprezentujących wszystkie regiony Polski - informują organizatorzy.

Wśród wystawców rękodzielniczych znajdą się artyści, twórcy i kreatorzy, prezentujący swoje autentyczne wyroby artystyczne i użytkowe. Będą prezentować obrazy, ceramikę, biżuterię, wyroby ze szkła, drewna i skóry a także maskotki, gadżety śląskie, pamiątki z Nikiszowca, kosmetyki naturalne, świece a nawet akcesoria dla zwierząt.

Rękodzielniczy charakter prezentują także małe manufaktury i przetwórnie oferujące wyroby spożywcze. Na stoiskach znajdziemy takie naturalne wyroby jak: syropy, przetwory sezonowe, miody i wyroby pszczelarskie, przyprawy naturalne a także lokalne wina, nalewki i piwa. Będzie też oczywiście strefa gastronomiczna i maszkety w tradycyjnych „budach” odpustowych.

Atrakcje na Skwerze Zillmannów

Poza zakupami, delektowaniem się pysznymi daniami kuchni regionalnej, organizatorzy zapraszają dzieci i dorosłych na Skwer Zillmannów. W tym miejscu zostanie urządzona strefa zabaw i relaksu. Będą tu m.in. karuzelę i inne atrakcje dla najmłodszych. Popołudniu na Skwerze wystąpi tradycyjnie Orkiestra Dęta „Wieczorek”, a po niej (w godz. 15.00-18.00) lokalny artysta – DJ Sergiusz Rudnik.

Jak zwykle zostaną uruchomione bezpłatne specjalne linie autobusowe. Pierwsza będzie łączyć centrum Katowic z dzielnicą Janów-Nikiszowiec. Linia startować będzie ze stanowiska na podziemnym parkingu Dworca PKP w Katowicach. Druga linia pobiegnie z parkingu przy Cmentarzu Komunalnym na ul. Murckowskiej. Obie linie będą kończyć swój bieg na przystanku Janów Zamkowa Skwer (tuż przy wejściu na Odpust).

Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Utoniecie staw morawa katowice 02

Może Cię zainteresować:

Mężczyzna utonął w stawie Morawa w Katowicach w niedzielę 30 czerwca 2024 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

30/06/2024

Vihorlatka Katowice

Może Cię zainteresować:

Jedyna taka restauracja w Katowicach zamknięta. Vihorlatka z kuchnią słowacką działała niecały rok

Autor: Katarzyna Pachelska

28/06/2024

Princok

Może Cię zainteresować:

W 1939 r. węgiel z Kostuchny do Łazisk podróżował "Luftbaną". Historia dawnej liniowej kolejki węglowej w Gostyni

Autor: Arkadiusz Szymczak

29/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon