Jeszcze większa wyprzedaż w likwidowanym Tesco w Silesia City Center. Sprawdźcie

Tesco w Silesia City Center w Katowicach idzie do likwidacji. Do końca tego sklepu został niecały miesiąc. Sprawdźcie, jak głębokie są obecnie wyprzedaże w tym sklepie. Wyprzedają całe działy, promocje sięgają 50 proc.

16-letnia historia Tesco w Silesia City Center powoli się kończy. Zostanie zamknięty 26 sierpnia 2021 r. Obecnie trwają wyprzedaże. Promocjami są objęte całe działy, więc wszystkie produkty w nich. Wyprzedaż pogłębia się z tygodnia na tydzień, im bliżej likwidacji sklepu. Niektóre produkty można kupić z obniżką 50 lub 40 proc.

Sprawdź w naszej galerii zdjęciowej, na jakich działach są obecnie największe przeceny w Tesco w Silesia City Center.

Sklep został otwarty 18 listopada 2005 roku, wraz z całą Silesia City Center, do dzisiaj największym centrum handlowym w województwie śląskim.

Tesco w Silesia City Center kurczyło się od kilku lat

Na początku Tesco zajmowało olbrzymią przestrzeń, jak na hipermarket przystało. Później nawet zyskało miano Tesco Extra, by podkreślić jego nową, bardziej ekskluzywną formułę. Jednak kilka lat temu boom na hipermarkety minął. Ludzie zaczęli robić zakupy w mniejszych supermarketach, jak Biedronka czy Lidl. Tesco w Silesia City Center podupadło i zaczęło się kurczyć. Dziś zajmuje jakieś 30 proc. pierwotnej powierzchni. Na pozostałym po nim miejscu powstał sklep TK Maxx, i jest też przestrzeń dla szykowanego na 2023 r. pierwszego sklepu sieci Primark w woj. śląskim.

Co będzie w miejscu Tesco w Silesia City Center?

Jednak ostateczny kres obecności Tesco w Silesia City Center położyła decyzja samego brytyjskiego koncernu, by wycofać swój biznes z Polski. W czerwcu 2020 r. w świat poszła informacja, że Tesco sprzedało swoje sklepy (ale nie wszystkie) duńskiej firmie prowadzącej sieć Netto. Tesco w SCC nie było wśród placówek sprzedanych Netto, więc nie powstanie tam dyskont z psem w logo.

Co więc powstanie w miejscu Tesco w Silesia City Center? Trudno sobie wyobrazić tak duże centrum handlowe bez operatora spożywczego, zwłaszcza że za płotem ma armię klientów - mieszkańców wielkiego osiedla Dębowe Tarasy.

- Prowadzimy rozmowy dotyczące nowego sklepu spożywczo-przemysłowego, który powstanie na miejscu Tesco. Na razie nie mogę zdradzić szczegółów - mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center w Katowicach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon