Kaliber 44 powraca z nowym kawałkiem. "Czarny Śląsk" zapowiada koncert z okazji 30-lecia zespołu w katowickim Spodku

Gwiazdy śląskiej sceny hip-hopowej przyjęły zaproszenie abradAba i Joki z legendarnego katowickiego składu Kaliber 44 i nagrały wspólnie nowy kawałek "Czarny Śląsk". Teledysk nakręcony w katowickim Spodku zapowiada koncert Kalibra z okazji 30-lecia zespołu, który odbędzie się 16 grudnia 2023 r. W Spodku oczywiście.

Kaliber 44 feat Grub Son Fokus Rahim Dj Eprom

"Dawno odchowany z Bogucic bajtel, między gorolami mam wieżę jak Eiffel,
zmotywowany, by być pochytany, Hanys - płynę tak jak Paprocany..." - rapuje abradAb, wchodząc na płytę Spodka.

On i jego brat Joka zaprosili do współpracy przy nowym kawałku Kalibra 44 swoich przyjaciół ze Śląska - Rahima, Fokusa (Paktofonika, Pokahontaz) oraz GrubSona (za produkcje odpowiedzialny jest DJ Eprom). Utwór "Czarny Śląsk" miał premierę 20 listopada. Zapowiada specjalny koncert z okazji 30-lecia Kalibra, który odbędzie się 16
grudnia 2023 r. w katowickim Spodku.

W "Czarnym Śląsku" raperzy nawiązują do charakterystycznych śląskich, nie tylko katowickich miejsc, wspominają Paprocany w Tychach, Żory, Tarnowskie Góry. Rahim i Fokus rapują po śląsku.

- Na początku było marzenie. Tworzyć, grać, zostać zauważonym. Później padły słowa: Usłysz mój głos. Trzy dekady temu założyliśmy Kaliber 44 i tak zaczęła się nasza muzyczna podróż. Z tej okazji zapraszamy Was do katowickiego Spodka na wspólne świętowanie naszych 30 lat na scenie. Wielu z Was było z nami od samego początku, pokazaliście naszą muzykę nowym pokoleniom, część dopiero nas okrywa. Wszystkim Wam chcemy za to podziękować jubileuszowym koncertem, na który zaprosiliśmy przyjaciół, z którymi współtworzyliśmy naszą historię - zapraszają na koncert w Spodku abradAb i Joka (Marcin Marten i Michał Marten)

16 grudnia w Spodku oprócz braci Marten zobaczymy i usłyszymy ich przyjaciół z hip-hopowej sceny. Będą: GrubSon, O.S.T.R, Słoń, Baku Baku To Jest Skład, Gutek, Fokus, Rahim, Jajonasz, DJ Soina, DJ Feel-X, DJ Jaroz, DJ Montan. Otwarcie bram o godz. 17, początek o g.20. Bilety kosztują od 191 zł.

Kaliber 44 powstał pod tą nazwą w Katowicach w 1993 r. Najbardziej klasyczny skład tworzyli bracia Martenowie - Marcin "abradAb" i Michał "Joka" oraz Piotr "Magik" Łuszcz (popełnił samobójstwo w 2000 r.). Ich pierwszy album "Księga Tajemnicza. Prolog" cieszył się wielką popularnością - sprzedało się 100 tys. egzemplarzy. W 1998 r. Magik odszedł od Kalibra i założył wspólnie z Fokusem i Rahimem grupę Paktofonika.

Liroy Piotr Marzec koncert gliwice

Może Cię zainteresować:

Liroy: Kaliber 44? Był magiczny. Usłyszałem i zwariowałem. Ślązacy od początku kumali hip-hop

Autor: Marcin Zasada

11/03/2023

Dawid Skalar na planie teledysku do kawałka „w jedności siła"

Może Cię zainteresować:

Jaka gruba taki rap. Hip-hop jako górniczy głos buntu. Prezentują: Skalar i Sztigar Bonko

Autor: Arkadiusz Nauka

22/06/2022

Depeche mode spodek katowice

Może Cię zainteresować:

Tu Tina Turner wywijała tuż przed stanem wojennym, a Clapton postawił się milicji. 53 lata muzyki w Spodku

Autor: Marcin Zasada

08/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon