KATO Urban Corner czynny dłużej niż zapowiadano. We wrześniu ciekawe warsztaty i wydarzenia

KATO Urban Corner w dawnej siedzibie banku, na rogu ul. Młyńskiej i Pocztowej powstał z okazji World Urban Forum odbywającego się pod koniec czerwca w Katowicach. Miał działać do września, ale będzie nieco dłużej. Zobaczcie, jakie jeszcze ciekawe wydarzenia się tu odbędą.

Katarzyna Pachelska/24kato.pl
KATO Urban Corner 8

KATO Urban Corner na rogu ul. Młyńskiej i Pocztowej przedłuża działalność. Interaktywne centrum wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju będzie otwarte do końca października 2022 roku.

O KATO Urban Corner pisaliśmy: KATO Urban Corner. Nowe miejsce dla mieszkańców w samym centrum miasta

- Zapraszamy mieszkańców Katowic na wystawę oraz wydarzenia, które pozwolą zrozumieć co kryje się pod każdym z 17 Celów i jak można je realizować zarówno globalnie, lokalnie i we własnych domach - mówią pomysłodawcy tego miejsca.

W Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju (20-26.09.2022 r.) odbędą się trzy wydarzenia:

22 września - 17:30-18:30

Czas na odpoczynek! – warsztat z praktyki nieoceniającego słuchania.

Co kryje się pod hasłem “nieoceniające słuchanie”? Jak je praktykować i co zrobić, by skutecznie słuchać drugiego człowieka? Na te pytania odpowie Agnieszka Burda – socjolożka, terapeutka w trakcie szkolenia. Ubierzcie się wygodnie, zabierzcie ze sobą karimatę lub koc. Po praktyce nieoceniającego słuchania i wymianie wrażeń Agnieszka poprowadzi relaksację, która pozwoli się wyciszyć. Wstęp wolny. Zapisy na stronie: https://katourbancorner.pl/wydarzenie/czas-na-odpoczynek/?wcs_timestamp=1663867830

23 września - 17:30

Twój (nie)plac zabaw krok po kroku. Urządzamy ogród dla całej rodziny.

Warsztat dla dorosłych, podczas którego przejdziemy przez cały proces projektowania ogrodu rodzinnego – ale spokojnie, zrobimy to krok po kroku, w najprostszy możliwy sposób. Zaczniemy od zaplanowania porządków, przez sprawdzenie uwarunkowań zewnętrznych i wewnętrznych, wybór tematu przewodniego, ustalenie funkcji ogrodu i określenie stref użytkowych. Poznamy przykłady naturalnych placów zabaw, które idealnie sprawdzają się w ogrodach przydomowych. Warsztat poprowadzi Ańa Komorowska: architektka krajobrazu, edukatorka, publicystka, podkasterka, mama Franka i Antka.

Wstęp wolny. Zapisy na stronie: https://katourbancorner.pl/wydarzenie/twoj-nie-plac-zabaw/?wcs_timestamp=1663954230

25 września - 12:00 - 14:00

Zrób własny skarbiec o drzewach.

Przyjdź, stwórz z nami Skarbiec o Drzewach! Poznaj tajniki ich obserwacji, a przy okazji ciekawe i inspirujące książki, które przybliżą niezwykły świat roślin. Zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których stworzymy Skarbiec, w którym każdy mały i duży obserwator będzie mógł przechowywać i zbierać ciekawostki oraz pamiątki ze spacerów.

Przyjrzymy się bliżej liściom i nasionom, poznamy celebrytów wśród drzew, sprawdzimy czy liść może być stemplem oraz poszukamy w drzewach cech, które widzieli w nich już Celtowie. Dowiemy się też, kto bez drzew żyć nie może i jak każdy z nas może drzewom pomagać. Drzewa to wcale nie cisi i bezgłośni obserwatorzy naszego życia! Warsztat poprowadzi Katarzyna Dytrych: przyrodniczka, od ponad 20 lat zajmuje się edukacją ekologiczną i terenową.

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 do 12 lat. Udział bezpłatny. Zapisy na stronie: https://katourbancorner.pl/wydarzenie/zrob-wlasny-skarbiec/?wcs_timestamp=1664107230

Kalendarium wydarzeń znajduje się na stronie www.katourbancorner.pl.

Dodatkowo KATO Urban Corner zaprasza na wystawę zorganizowane grupy szkolne - zapisy TUTAJ.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon