Katowiccy policjanci zatrzymali włosko-ukraińską parę handlującą narkotykami. Grozi im nawet 12 lat więzienia

Katowiccy policjanci we współpracy z krakowskimi kryminalnymi dokonali aresztowania włosko-ukraińskiej pary handlującej narkotykami. Łącznie do obrotu wprowadzili blisko 8 kg nielegalnych substancji. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie, wspólnie z policjantami z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców komendy miejskiej w Katowicach namierzyli parę obcokrajowców, którzy nielegalnie wprowadzali do obrotu znaczne ilości narkotyków.

- Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, wspólnie z kryminalnymi z krakowskiej „czwórki” zatrzymali w rejonie bronowickich osiedli 36-letniego Włocha, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców jednego z włoskich klubów piłkarskich i 26-letnią Ukrainkę - informuje Śląska Policja. - Do zatrzymania doszło, gdy para wracała samochodem do swojego mieszkania. Jak się okazało, mężczyzna kierował samochodem pomimo tego, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami - dodaje.

W krakowskim mieszkaniu znaleziono prawie 100 woreczków z narkotykami

W trakcie przeszukania dwóch mieszkań, zamieszkałych przez parę w rejonie Krakowa, policjanci znaleźli prawie 100 woreczków wypełnionych brunatnym suszem, tabletkami oraz słoiki i pudełka wypełnione substancjami, które zostały przekazane do badań. Mundurowi zabezpieczyli również telefony komórkowe, gotówkę w kwocie ponad 40 tys. złotych oraz prawie 500 dolarów amerykańskich. W trakcie przeszukania znaleziono również kilka wag elektronicznych oraz maszynę do liczenia pieniędzy.

Natomiast w trakcie przeszukania mieszkania w rejonie Krowodrzy (dzielnicy Krakowa), policjanci zabezpieczyli zbryloną substancję koloru ciemnobrunatnego oraz przedmiot przypominający rewolwer, który przekazany został do badań balistycznych. - Policjanci przeszukali również zlokalizowany na jednym z nowohuckich osiedli garaż, wynajmowany przez zatrzymanego 36-latka, tam także natrafili na słoiki, pudełka i woreczki foliowe wypełnione substancjami, które zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań - przekazuje Śląska Policja.

36-letni Włoch i jego 26-letnia partnerka zostali aresztowani. Po zważeniu i sprawdzeniu wszystkich zabezpieczonych substancji przez służby okazało się, że para dilerów posiadała prawie 8 kg narkotyków, w tym ponad 4 kg marihuany, prawie 1,5 haszyszu, blisko 0,5 kg mefedronu, przeszło 200 gramów kokainy, ponad 4 tys. tabletek extasy oraz MDPV.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec Włocha i Ukrainki tymczasowy areszt na 3 miesiące. Podejrzani odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu, za co grozi im kara do 12 lat więzienia.

Plantacja marihuany katowice

Może Cię zainteresować:

Plantacja konopi indyjskich w centrum Katowic. "Ogrodnik" miał też pół kg gotowego suszu marihuany

Autor: Redakcja

24/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon