Katowice. 15-latek z trzema kolegami sterroryzował pracownicę lombardu i obrabował ten przybytek

Zuchwałego rozboju w lombardzie w centrum Katowic dokonało czterech mężczyzn. A właściwie trzech i jeden, zaledwie 15-letni, chłopiec.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o rozbój w lombardzie. Do tego zdarzenia doszło 21 marca 2022 roku w centrum Katowic.

Rozbój w lombardzie w centrum Katowic

Mężczyźni, z których jeden miał zaledwie 15 lat, drugi - 19, a pozostali 27 i 33 lata, używając siły fizycznej, obezwładnili pracownicę lombardu i skradli gotówkę, a także biżuterię o łącznej wartości 70 tys. zł.

Od czasu rozboju ukrywali się w różnych miejscach. Jednak katowiccy kryminalni nie odpuścili im i intensywnie pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawców i ich zatrzymaniem. Skutecznie.

15-latek i jego 27-letni brat zostali zatrzymani w jednym z katowickich hoteli, w którym ukrywali się po napadzie. W trakcie zatrzymania okazało się, że starszy z nich jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary 3,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże, których dopuścił się kilka lat wcześniej. Kolejni dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w lokalach, w których ukrywali się od czasu rozboju. W trakcie policyjnych czynności kryminalni zabezpieczyli duże ilości biżuterii, laptopy i telefony komórkowe.

Podejrzanym grożą kary po 12 lat więzienia lub nawet więcej

Jak można się było spodziewać, najbardziej sroga kara czeka 27-letniego recydywistę, poszukiwanego listem gończym. Został on już osadzony w zakładzie karnym. Jego 15-letniego brata sąd umieścił w ośrodku wychowawczym. Pozostałych dwóch rzezimieszków na czas trwającego postępowania objęto policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia, która wobec 33-latka może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy. Nieletni za swój czyn będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym.

CZYTAJ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon