Katowice, Bankowa. Będzie rozbiórka mostu i kładki nad Rawą. Ulica zostanie zamknięta dla samochodów

Drogowcy w Katowicach nie mają wakacji. Wykonawca nowego mostu nad Rawą w ciągu ul. Bankowej w centrum miasta rozpoczyna rozbiórkę. Będzie tu obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

W czwartek 21 lipca zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w ciągu ul. Bankowej w Katowicach w związku z rozbiórką kładki oraz rozbiórką i budową nowego mostu w ciągu ul. Bankowej nad rzeką Rawą, tuż obok Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego.

Rozbiórka mostu i kładki dla pieszych nad Rawą

Prace obejmują organizację budowy, zaplecza robót budowy i organizację ruchu. Zostaną też przygotowane rusztowania, osłony, zabezpieczenie rzeki, zabezpieczenie terenu przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z budowy, zabezpieczenie sieci i urządzeń obcych, zabezpieczenie sieci pod obiektem na czas wykonywania robót. Ponadto należy rozebrać nawierzchnię chodników, izolację na moście, a także stalową konstrukcję mostową.

W tym miejscu powstanie nowa konstrukcja. W ramach prac dodatkowych wymieniona zostanie kanalizacja.

Ulica Bankowa w tym miejscu zamknięta dla ruchu pojazdów

Roboty będą prowadzone przy utrzymaniu ruchu pieszego, dlatego w pierwszym etapie ruch pieszy w ciągu ul. Bankowej zostanie utrzymany na starej kładce zlokalizowanej po zachodniej stronie istniejącego obiektu, natomiast na wysokości rozbieranego obiektu zostanie wprowadzone całkowite zamknięcie ul. Bankowej dla ruchu pojazdów. Ruch zostanie poprowadzony objazdem z wykorzystaniem ul. Warszawskiej i Szkolnej.

W celu skomunikowania posesji położonych przy jednokierunkowym odcinku ul. Moniuszki, zaprojektowano wprowadzenie dwóch kierunków ruchu na odcinku od ul. Bankowej do ul. Szkolnej. W tym celu zlikwidowane jest parkowanie na jezdni na tym odcinku. W etapie drugim, ruch pieszy zostanie przekierowany ze starej kładki na nowy chodnik w ciągu nowego mostu.

Wykonawcą przedmiotowych robót będzie Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” Sp. z o.o. ze Skoczowa. Koszt inwestycji to nieco ponad 4 mln zł, przy czym połowa tej kwoty to dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon