Katowice będą dopłacać do pobytów w żłobkach niepublicznych też dzieci uchodźców

Miasto Katowice zdecydowało, że również dzieci uchodźców z Ukrainy mieszkających w Katowicach będą mogły korzystać z dofinansowania pobytu w żłobkach niepublicznych.

Pixabay
Dziecko (zdjęcie ilustracyjne)

Miasto Katowice dofinansuje pobyt ukraińskich dzieci w żłobkach niepublicznych, "mając na uwadze trudną sytuację, w jakiej znaleźli się obywatele Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie oraz koniecznością ucieczki wraz z dziećmi z własnych domów i własnej ojczyzny". Osoby mieszkające w Katowicach mogą starać się o przyjęcie dziecka do żłobka niepublicznego dofinansowywanego z budżetu miasta Katowice w wysokości 600 zł miesięcznie.

Wykaz żłobków niepublicznych na terenie miasta Katowice wraz z geolokalizacją, numerami telefonów oraz dostępnością usług żłobkowych jest dostępny na stronie:
https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/mapa-zlobkow-i-klubow-dzieciecych

Jednocześnie urzędnicy informują, że aby uzyskać szczegółowe informacje co do wolnych miejsc, wysokości opłaty za pobyt dziecka w żłobku oraz informacji dotyczących rekrutacji do niepublicznych żłobków należy kontaktować się bezpośrednio z przedsiębiorcami prowadzącymi powyższym linku.

ZOBACZ TEŻ:

Nikiszowiec na dawnych fotografiach 5

Może Cię zainteresować:

Nikiszowiec na przedwojennych fotografiach. Autor przyjechał tutaj specjalnie z Warszawy

Autor: Patryk Osadnik

13/05/2022

Tysiąclecie Katowice

Może Cię zainteresować:

Nowe wysokie bloki powstaną na Osiedlu Tysiąclecia. Zaprojektowała je słynna pracownia Medusa z Bytomia

Autor: Katarzyna Pachelska

11/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon