Katowice. Chciał zabić 81-letnią kobietę, zaatakował też trzy inne osoby. Dramat na Osiedlu Tysiąclecia

Pijany w sztok 21-letni mężczyzna awanturował się na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Wtargnął do mieszkania seniorki i dotkliwie ją pobił. Zaatakował też trzy kolejne osoby.

Śląska Policja
Zatrzymanie podejrzanego o usiłowanie zabójstwa, Katowice

Katowiccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 81-letniej kobiety na Osiedlu Tysiąclecia.

Ciężko pobił 81-letnią kobietę na Osiedlu Tysiąclecia

Jak informują katowiccy policjanci, mężczyznę zatrzymano na gorącym uczynku. Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Osiedlu Tysiąclecia nietrzeźwy mężczyzna zaatakował osoby, które zwróciły mu uwagę, że głośno się zachowuje.

Mężczyzna najpierw wtargnął do mieszkania 81-letniej kobiety i dotkliwie ją pobił. Kobieta straciła przytomność. Tego było mu jednak za mało i skierował swoją agresję również na dwie inne osoby, a kolejnej groził pozbawieniem życia.

Na Osiedle Tysiąclecia natychmiast zostali skierowani policjanci z VII komisariatu, a także służby medyczne.

Pobił kobietę, bo ta zwróciła mu uwagę

Mundurowi zatrzymali 21-latka w mieszkaniu poturbowanej seniorki. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna przebywał na przyjęciu u znajomych. Kiedy wyszedł na klatkę schodową, zaatakował starszą kobietę, która zwróciła mu uwagę za jego głośne zachowanie. Seniorka, po przybyciu policji i służb medycznych, została przewieziona do szpitala.

Podejrzany 21-latek został umieszczony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, naruszenia miru domowego, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon