Katowice gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej

W katowickim Spodku rozpocznie się największa impreza piłki ręcznej w 2023 roku. Dziś (11 października) ogłoszono pierwsze miasto, w którym odbędzie się światowy czempionat.

Katowice gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej (ZPRP w Polsce)
Katowice gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej

Polska i Szwecja zorganizują handballowe mistrzostwa świata w 2023 roku. Właśnie poinformowano, że jednym z miast-gospodarzy będzie stolica województwa śląskiego. W katowickim Spodku odbędzie się mecz otwarcia turnieju oraz w sumie 21 ze 112 spotkań. To także w tej legendarnej hali reprezentanci Polski rozegrają wszystkie mecze w fazie grupowej.

Piłka ręczna w Spodku

Najlepsze zespoły piłki ręcznej wracają do Katowic. Miasto pięć lat temu było już gospodarzem EHF Euro 2016. Dziękuję za zaufanie i możliwość goszczenia najlepszych zawodników piłki ręcznej oraz kibiców tej dyscypliny sportu. Jestem przekonany, że przyznanie Katowicom tytułu Miasta Gospodarza to gwarancja realizacji tego wydarzenia na najwyższym poziomie. Cieszę się, że Katowice przyciągają duże wydarzenia, nie tylko sportowe, dzięki którym możemy promować nasze miasto na skalę międzynarodową - podkreśla prezydent Katowic Marcin Krupa.

MŚ w piłce ręcznej 11-20 stycznia 2023 r.

Turniej rozpocznie się 11 stycznia 2023 roku i potrwa do 29 stycznia. W lipcu przyszłego roku, również na terenie katowickiego obiektu, odbędzie się losowanie turnieju finałowego.

Zyskujemy bardzo silnych partnerów. Województwo Śląskie od lat jest mecenasem polskiego sportu. Zaangażowanie władz regionu sprawiło, że w ostatnich latach gościli tu czołowi piłkarze, siatkarze i lekkoatleci świata. Teraz dołączą do tego grona piłkarze ręczni. Cieszymy się, że jedną z kluczowych aren turnieju będą Katowice oraz Spodek, który jest jednym z najważniejszych obiektów na mapie polskiego sportu. Władze miasta są od lat wielkimi przyjaciółmi sportu. Listy intencyjne, które podpisaliśmy, są nadzieją i obietnicą owocnej współpracy - mówi prezes ZPRP Henryk Szczepański.

Mistrzostwa Europy w 2016 roku w Polsce

W 2016 roku Polska po raz pierwszy zorganizowała międzynarodową imprezę wielkiej rangi w piłce ręcznej. Były to mistrzostwa Europy, a jednym z miast-gospodarzy były Katowice. Mecz otwarcia, tak jak ma to być przy okazji MŚ 2023, również odbył się w Spodku.

Reprezentacja Polski jak burza przeszła wówczas fazę wstępną, odpadając w kolejnej rundzie. Ostatecznie sklasyfikowano ją na 7. miejscu, choć w swoim dorobku miała dokładnie tyle samo punktów co Chorwacja, która awansowała do strefy medalowej.

Impreza w 2023 roku będzie najważniejszym turniejem szczypiorniaka, jaki odbędzie się na polskiej ziemi. Co równie ważne – poprzez mistrzostwa będzie można uzyskać przepustkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu, w 2024 roku.

Piłka ręczna na Stadionie Śląskim? Wyjątkowy mecz szczypiorniaka

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon