Katowice. Pobił ochroniarza metalowym prętem. Nie chciał zapłacić za zakupy

Grasował po Katowicach od pewnego czasu. Jednak złoczyńca został złapany dopiero po tym, jak uderzył sklepowego ochroniarza metalowym prętem.

Policja Śląska
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Na początku lutego 2022 r. młody mężczyzna wszedł do marketu Biedronka w centrum Katowic, przy ul. Uniwersyteckiej. Nabrał cały koszyk produktów, i jak gdyby nigdy nic chciał wyjść ze sklepu, nie płacąc za nic. Zauważył to ochroniarz sklepu i wybiegł na parking, by zapobiec kradzieży. 21-latek jednak wcale nie był skory, by oddać maszkety. Zaatakował ochroniarza, uderzył go w głowę metalowym prętem. Finalnie odzyskano towar o wartości 800 zł, ale sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i zaczął się ukrywać.

Jednak kryminalni z I komisariatu w Katowicach nie zamierzali mu odpuścić. Zaczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Szybko okazało się, że nie był to pierwszy podobny wybryk 21-latka. Jest on również sprawcą wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w markecie przy ul. Granicznej na Osiedli Paderewskiego i kolejnego rozboju z ul. Brynowskiej. W markecie przy Granicznej ukradł alkohol o wartości prawie 700 zł i groził ochroniarzowi sklepu nożem, a natomiast na przystanku przy Brynowskiej, grożąc kobiecie, ukradł jej portfel z gotówką i biżuterię.

Mężczyzna został zatrzymany przez katowickich policjantów i osadzony w policyjnym areszcie. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon