Katowice. Policja odebrała kobiecie dwa brudne i zabiedzone psy, trzymane przy domu w Panewnikach

Psy były tak brudne i zabiedzone, że konieczna była interwencja policji. Mundurowi odebrali kobiecie w Katowicach Panewnikach dwa psy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy, którzy zajmują się między innymi ochroną zwierząt, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielce dwa psy.

Do policyjnej interwencji doszło w katowickiej dzielnicy Panewniki. Na terenie prywatnej posesji, w brudnym od fekaliów boksie, 58-letnia kobieta trzymała swoje dwa psy. Jak ustalili policjanci, psy znajdowały się w stanie rażącego zaniedbania i nieleczonej choroby.

Kobieta jednak nie miała wobec swojego zachowania żadnych zastrzeżeń. Właścicielka został przesłuchana, a psy, decyzją, Powiatowego Inspektora Weterynarii, oddane pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt.

Psy miały sierść silnie skołtunioną oraz zanieczyszczoną błotem i fekaliami. U ponad 2-letniego kundelka weterynarz stwierdził uraz kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, natomiast u ponad 1,5 rocznego owczarka niemieckiego wychudzenie, pobudzenie, zapalenie spojówek, dośrodkowe skręcenie kończyn, biegunkę i również uraz kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Już w schronisku psy zostały nakarmione, wykąpane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają.

- Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia - ostrzegają policjanci.
Noz napad pixabay

Może Cię zainteresować:

Katowice. Napad z nożem w ręku na sklep z porcelaną. Napastnik ukradł niecałe 700 zł. Grozi mu nawet 20 lat w więzieniu

Autor: Katarzyna Pachelska

19/03/2024

Mateusz waciega dzielnicowy katowice

Może Cię zainteresować:

Starszy posterunkowy Mateusz Wacięga nowym dzielnicowym w Katowicach. Obsługuje Załęską Hałdę i Brynów

Autor: Katarzyna Pachelska

19/03/2024

Droga rowerowa pixabay

Może Cię zainteresować:

Katowice dostały od Metropolii GZM 1,5 mln zł na prace przy budowie velostrady nr 6

Autor: Katarzyna Pachelska

20/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon