Katowice. Tak nie chciał wylądować "na wytrzeźwiałce", że zaoferował policjantom po 5 tys. zł łapówki

Katowicki domowy awanturnik tak bardzo nie chciał trafić na izbę wytrzeźwień, że zaoferował policjantom sowitą łapówkę. Rzeczywiście, nie wylądował w końcu "na wytrzeźwiałce", ale w areszcie.

Pieniadze zloty pixabay

Policjanci z nieetatowej grupy wsparcia katowickiego oddziału prewencji zostali wezwani na interwencję domową, gdzie pijany mężczyzna awanturował się i nie chciał wypuścić z mieszkania swojej żony i dzieci.

Ze względu na stan upojenia alkoholowego, który zagrażał mężczyźnie, policjanci podjęli decyzję o umieszczeniu go w miejskiej izbie wytrzeźwień. Badanie trzeźwości wskazało, że awanturnik miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie interwencji mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę w wysokości po 5 tysięcy złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Pomimo że mundurowi ostrzegli go, że takie zachowanie jest przestępstwem, 45-latek ponowił propozycję. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Katowice zlodziej

Może Cię zainteresować:

Z parkingu przy ul. Jankego ukradł pięć paczek kurierskich. Straty na ponad 2500 zł. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

25/03/2024

Usilowanie zabojstwa w centrum katowic

Może Cię zainteresować:

Areszt za usiłowanie zabójstwa w klubie nocnym w centrum Katowic. Policjanci zatrzymali 27-latka, który dźgnął nożem 26-letnią kobietę

Autor: Redakcja

25/03/2024

Pobil i zlamal szczeke katowice 10 lutego 2024 4

Może Cię zainteresować:

Pobicie przed klubem muzycznym w Katowicach. Uderzył w twarz i złamał szczękę 23-latkowi. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

22/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon