Katowice. Taksówkarz chciał przekupić policjantów. Oferował im 190 zł w zamian za brak punktów karnych

W Katowicach doszło do próby przekupienia policjantów. 70-letni "taksiarz" chciał wręczyć stróżom prawa łapówkę, by ci odstąpili od ukarania go punktami karnymi.

Śląska Policja
Policja kontrola

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali do kontroli kierującego taksówką, który zlekceważył sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Damrota i Myśliwskiej i wjechał na nie, pomimo możliwości bezpiecznego zatrzymania się przed sygnalizacją i skrzyżowaniem.

Próba przekupienia policjantów w Katowicach

Mundurowi, którzy jechali tuż za nim zatrzymali pojazd i poinformowali kierującego o popełnionym wykroczeniu drogowym. Już na początku kontroli mężczyzna został poinformowany również, że czynności policyjne są nagrywane. Pomimo, że kontrola była rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, taksówkarz wyjął pieniądze z portfela i zaoferował łapówkę policjantom, kładąc je na fotel w radiowozie.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna miał zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 15 punktami karnymi. Oferując policjantom gotówkę w wysokości 190 złotych, chciał uniknąć nałożenia na niego punktów karnych.

70-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej jednostki. Podejrzanemu przedstawiono zarzut przekupstwa funkcjonariuszy, w celu odstąpienia przez nich od czynności prawnych. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat więzienia. Odpowie również przed sądem za popełnione wykroczenie drogowe.

Kradziez w katowicach zlodzieje ukradli towar za 2000 zl 5

Może Cię zainteresować:

Kradzież w Katowicach. Złodzieje ukradli w Aldi artykuły i alkohol warte 2000 zł. Rozpoznajesz podejrzanych?

Autor: Redakcja

13/02/2024

Wezel giszowiec 03

Może Cię zainteresować:

W Katowicach bezpieczniej na drogach. W ciągu dekady liczba wypadków spadła o 55%. Jakie działania podejmuje miasto?

Autor: Szymon Karpe

08/02/2024

Lodowisko spodek katowice nowy dach wieksze trybuny 4

Może Cię zainteresować:

Nowy dach i większe trybuny lodowiska w Spodku. Katowice ogłosiły przetarg. Prace ruszą po sezonie hokejowym

Autor: Redakcja

06/02/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon