Katowice. Ten złodziej miał niezłą specjalizację. Okradał luksusowe samochody tylko z jednej części

Cwany złodziej wykombinował, jak okradać samochody z cennych części bez konieczności włamywania się do nich. Kradzieże zajmowały mu tylko kilkanaście sekund. Jednak proceder został ukrócony przez policjantów.

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kradzieży wkładów do lusterek samochodowych. Sprawca działał bardzo szybko w różnych częściach miasta, a kradzież zajmowała mu kilkanaście sekund.

Mężczyzna wybierał samochody marek premium, gdzie komplet wkładów kosztował nawet 12 tys. zł.

Do zatrzymania złodzieja doszło na gorącym uczynku w katowickiej dzielnicy Bogucice, kiedy szedł ze skradzionymi przed chwilą wkładami do lusterek samochodu marki Audi. Straty w przypadku tego samochodu oszacowano właśnie na 12 tys. zł.

Podczas policyjnych czynności kryminalni w mieszkaniu zatrzymanego ujawnili kolejne wkłady do lusterek pochodzące z kradzieży na terenie

  • Chorzowa,
  • Siemianowic Śląskich,
  • Sosnowca,
  • woj. małopolskiego.

Na czas trwającego postępowania Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór. Za liczne kradzieże grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany raciborz

Może Cię zainteresować:

Łowcy głów z komendy w Katowicach namierzyli bandziora, gdy... ten robił remont

Autor: Redakcja

16/07/2023

Pseudokibic handel narkotykami katowice 03

Może Cię zainteresować:

25-letni kibol z Katowic handlował narkotykami. Miał w mieszkaniu 7,2 tys. porcji amfetaminy

Autor: Redakcja

13/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon