Łowcy głów z komendy w Katowicach namierzyli bandziora, gdy... ten robił remont

W Polsce razem z kompanem pobił i okradł mężczyznę. Ukrywał się w Austrii przez kilka lat. Zrobił się na tyle pewny siebie, że wrócił do kraju i jak gdyby nigdy nic zatrudnił się przy remoncie. Ale śląscy "łowcy głów" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach już na niego czekali.

33-letni dzisiaj mieszkaniec Raciborza miał sporo na sumieniu. Sąd Okręgowy w Rybniku wydał za nim list gończy, bo ciążyła na nim kara 3 lat więzienia za pobicie ranem 21 lipca 2019 roku na ulicy Londzina w Raciborzu (wraz ze wspólnikiem) pewnego mężczyzny. Dodatkowo złoczyńcy, grożąc użyciem noża, skradli ofierze telefon.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach przejęli sprawę do prowadzenia w maju 2023 roku. Śląscy „łowcy głów”, specjalizujący się w poszukiwaniu najbardziej niebezpiecznych przestępców, wpadli na trop poszukiwanego w Austrii, gdzie, unikając wymiaru sprawiedliwości, zatrudnił się on jako pracownik budowlany. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych ustalili dokładną datę jego planowanego powrotu do Polski.

Ustalenia okazały się trafne. Poszukiwacze z KWP w Katowicach zatrzymali kompletnie zaskoczonego mężczyznę w jednej z kamienic w Raciborzu, gdzie remontował mieszkanie.

Po wykonaniu niezbędnych formalności, poszukiwany trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 3 lata.

Pseudokibic handel narkotykami katowice 03

Może Cię zainteresować:

25-letni kibol z Katowic handlował narkotykami. Miał w mieszkaniu 7,2 tys. porcji amfetaminy

Autor: Redakcja

13/07/2023

Pieniadze oszustwo blik

Może Cię zainteresować:

Oszust ze Szczecina przyjechał aż do Katowic, by wypłacić z bankomatu zrabowane pieniądze

Autor: Katarzyna Pachelska

13/07/2023

Wypadek szarych szeregow katowice 01

Może Cię zainteresować:

Wypadek w Katowicach. Dwa samochody zderzyły się czołowo. Jedna osoba w szpitalu

Autor: Katarzyna Pachelska

11/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon