Katowice. Uderzyła policjanta pięścią w twarz i obrzuciła wulgaryzmami w trakcie zgromadzenia na Rynku

W sobotę 27 listopada 2021 r. na Rynku w Katowicach 21-letnia kobieta obrzuciła policjantów wulgaryzmami, uderzyła jednego policjanta pięścią w twarz, a innego kopała.

Śląska Policja
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

W sobotę, 27 listopada 2021 r. katowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami oddziału prewencji zabezpieczali legalny wiec poparcia dla "Obrońców Granic", organizowany przez Ruch Narodowy oraz Młodzież Wszechpolską, jaki odbył się na Rynku w Katowicach.

Wiec poparcia i konkurencyjny protest na Rynku

W trakcie protestu w tym samym miejscu zgromadziły się osoby protestujące w innej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, uczestnicy zgromadzenia spontanicznego nie mogą zakłócać przebiegu zgromadzenia organizowanego w trybie przepisów rozdziału 2, 3 lub 3a ustawy Prawo o zgromadzeniach.

Osoby te zostały poproszone przez przedstawiciela magistratu, który nadzorował pierwsze zgromadzenie o zachowanie zgodnie z obowiązującym prawem.

Kiedy prośby te zostały kompletnie zignorowane, policjanci przystąpili do legitymowania osób ze zgromadzenia niezgłoszonego, o czym osoby zostały uprzedzone.

Kopała, uderzyła pięścią i wykrzykiwała wulgaryzmy

Po kilku minutach wykonywania czynności w spokojnej atmosferze, jedna z uczestniczek zgromadzenia zaczęła używać wobec policjantów słów wulgarnych, a następnie uderzyła policjanta pięścią w twarz i zaczęła go kopać po nogach. Ponadto trzykrotnie kopnęła innego policjanta.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali kobietę. 21-latka została doprowadzona do komisariatu, gdzie w obecności obrońcy wykonano z nią czynności procesowe. Zatrzymanej przedstawiono zarzut stosowania przemocy wobec dwóch funkcjonariuszy policji w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz ich znieważenia. Kobieta zrozumiała zarzut, nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

Czynności w sprawie trwają, przesłuchiwani są m.in. świadkowie zdarzenia. Podejrzanej za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uwaga wypadek

2 wypadki na S86 po przeciwnych stronach drogi

Wypadek Katowice Mikołowska

Potrącenie rowerzysty na ulicy Mikołowskiej w Katowicach

Policja kajdanki (zdjęcie ilustracyjne)

Połakomili się na zepsuty skuter, zaparkowany w Katowicach

Policja mierzy prędkość (zdjęcie ilustracyjne)

Nalot policji na autostradę A4 m.in. w Katowicach

Narkotyki (zdjęcie ilustracyjne)

Katowiczanin zatrzymany za narkotyki w Rudzie Śląskiej

Śląska Policja na drogach

Mniej wypadków i ofiar, ale więcej pijanych kierowców

Nowi dzielnicowi w Katowicach

Dwójka nowych dzielnicowych w Katowicach. Kontakt z nimi