Katowice zachwycają przed Bożym Narodzeniem. Miasto rozświetliły tysiące lampek

Ogromny napis „I love Katowice” jak co roku przyciąga mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie się przy nim fotografują. Hitem jest także świetlny tramwaj, który stanął na ul. Dworcowej. Katowice zachwycają tysiącami świateł przed Bożym Narodzeniem.

Katowice od lat przodują w regionie jeśli chodzi o liczbę i rozmach bożonarodzeniowych ozdób. Tylko na słupach pojawiło się w tym roku około 660 zestawów oświetleniowych. W centrum nie zabrakło także znanych i lubianych dekoracji: napisu „I love Katowice”, który stanął przy rozświetlonej Rawie, czy świetlnych reniferów i karety przy Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego.

Z kolei choinkę, która stoi pośrodku Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku, ozdobiło tysiąc lampek.

- Mniejsze choinki zostały ustawione w różnych częściach Katowic, m.in. na placach: Grunwaldzkim w Koszutce, Wyzwolenia w Nikiszowcu, pod Lipami w Giszowcu, Powstańców Śląskich w Szopienicach, u zbiegu ul. Katowickiej z ul. Markiefki w Bogucicach ale też w Zarzeczu przy ul. Grota-Roweckiego - wymienia biuro prasowe Urzędu Miasta Katowice.

Na wyremontowanej ul. Dworcowej stanął zupełnie nowy świetlny tramwaj, w którym chętnie fotografują się mieszkańcy oraz turyści. Pojawiły się także dwie bramy z lampek. Fontanny na pl. Miarki oraz Andrzeja rozbłysnęły światłami, a na pl. Pod Lipami na Giszowcu zagościł świecący bałwan.

To tylko część ozdób, które przed Bożym Narodzeniem przygotowano w Katowicach. Podobają Wam się?

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon