Katowice. Zaginął 11-letni chłopiec, Sebastian, w dzielnicy Dąbrówka Mała. Wyszedł na plac zabaw, nie wrócił do domu. Policja prowadzi poszukiwania

W sobotę 22 maja wieczorem dramatyczny apel na Facebooku zamieściła matka chłopca. W niedzielę rano policja katowicka zamieściła oficjalny komunikat o poszukiwaniu 11-letniego Sebastiana, który wyszedł w sobotę na plac zabaw i słuch po nim zaginął.

Zdj. ilustracyjne
Policja Katowice


AKTUALIZACJA g. 19.30

Policjanci odnaleźli ciało chłopca w Sosnowcu. Było ukryte. O uprowadzenie i morderstwo dziecka jest podejrzewany 41-letni mieszkaniec Sosnowca.

Więcej informacji:

Poszukiwany 11-letni chłopczyk nie żyje. Znaleziono jego ciało. Został zamordowany przez 41-letniego mężczyznę?

AKTUALIZACJA g.16:50

Wciąż trwają poszukiwania 11-letniego Sebastiana, który zaginął w sobotę 22 maja wieczorem w dzielnicy Dąbrówka Mała. Nie wrócił z boiska i placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 47, której był uczniem.

- W poszukiwaniach małoletniego biorą udział policjanci, strażacy z OSP. Zaangażowanych w poszukiwania jest kilkudziesięciu policjantów. Właśnie przed chwilą nastąpiła zmiana służby. Generalnie - wszystkie ręce na pokład - wyjaśnia młodsza aspirant Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Poszukiwania odbywają się na terenie dzielnic Dąbrówka Mała, Szopienice, Burowiec, a także na granicy Katowic z Sosnowcem.

AKTUALIZACJA g. 11:12

Katowicka policja zamieściła oficjalny komunikat o poszukiwaniu 11-letniego Sebastiana:

Katowiccy policjanci prowadzą poszukiwania za 11-letnim Sebastianem, który nie wrócił z placu zabaw do domu. Ostatni raz kontakt nawiązał 22 maja 2021 roku, kiedy wysłał do matki SMS-a. Od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego nastolatka proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 11-letni Sebastian wyszedł w sobotę 22 maja 2021 roku na plac zabaw. Do domu miał powrócić o godzinie 19.00, jednak wysłał SMS-a do matki z prośbą o przesunięciu powrotu na godzinę 19.30. Chłopiec otrzymał zgodę na późniejszy powrót, jednak do domu nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Rysopis zaginionego: wzrost ok 140 cm, szczupłej budowy ciała, włosy długie do ramion ciemny blond, nos prosty, oczy ciemno-brązowe.

Ubiór zaginionego: buty sportowe marki Nike koloru czarno-czerwonego z białą podeszwą, spodnie dresowe koloru czarnego, żółta bluza sportowa z kapturem typu kangurka, jasno-niebieska kurtka jeansowa.

Znaki szczególne: brak.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 85 125 55, 47 85 120 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112.

AKTUALIZACJA g. 10:50

Na poszukiwania w Dąbrówce Małej wyjechała grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami ratowniczymi działająca w Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrówka Mała w Katowicach.

Wcześniej pisaliśmy:

W sobotę 22 maja 2021 r. wieczorem matka, Barbara, zamieściła na Facebooku poruszający wpis:

"NIE WRÓCIŁ DO DOMU! DĄBRÓWKA MAŁA
Wczoraj (22.05) kontakt urwał się około 19.30
Proszę o kontakt, osoby które widziały mojego syna.
140 cm wzrostu ,włosy dłuższe, do ucha, szczupły.
Ubrany w kurtkę dżinsową, żółtą bluzę z kapturem.
Wszelkie informacje proszę kierować na II komisariat policji w Katowicach lub do mnie przez Messenger."

W niedzielę 23 maja rano, o 9:50 potwierdziliśmy u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, że ciągle prowadzone są poszukiwania małoletniego. Chłopiec ma ok. 10-11 lat.

Wszystkie osoby, które wiedzą o losie poszukiwanego chłopczyka, proszone są o zgłoszenie informacji na Komisariat II Policji w Katowicach.

Komisariat II Policji w Katowicach

40-134 Katowice
ulica Iłłakowiczówny 2

telefon: 47 85 136 50

e-mail: kp2@katowice.ka.policja.gov.pl

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon