Katowice. Zwinął ciężarowego mercedesa, bo "chciał sobie pojeździć". Po drodze ukradł paliwo ze stacji i zderzył się z innym autem

Co poszalał, to jego... Być może 45-letni mężczyzna wśród postanowień noworocznych miał życie z fantazją, ale szybko okazało się, że szaleństwo niezupełnie się opłaca.

Policja Śląska
Kradziez mercedesa

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w czwartek 4 stycznia 2024 r. w nocy ukradł samochód ciężarowy marki Mercedes Benz. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych.

45-latek ukradł auto, bo jak twierdzi, chciał sobie pojeździć. Jak się okazało, pan miał ciekawą zachciankę jak na kogoś, na kim wisi orzeczony sądownie 3-krotny zakaz prowadzenia pojazdów (obowiązujący go do 2031 roku).

W trakcie policyjnych czynności, wykonywanych przez kryminalnych z Komisariatu Policji III w Katowicach, okazało się, że to nie koniec jego przewinień, bowiem pan w trakcie jazdy skradzionym samochodem zatankował paliwo w Myszkowie i odjechał ze stacji paliw, nie płacąc za nie. Ponadto doprowadził do kolizji z innym pojazdem i odjechał z miejsca zdarzenia.

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie, a skradzione auto zostało zwrócone właścicielowi. W trakcie czynności procesowych podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za kradzież pojazdu i złamanie sądowego zakazu chce dobrowolnie poddać się karze 1 roku i 1 miesiąca bezwzględnego pozbawienia wolności. Odpowie również za kradzież paliwa i spowodowanie kolizji. Jednak o wymiarze kary zadecyduje katowicki sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Kradziez perfum w ch dabrowka katowice 0

Może Cię zainteresować:

Kradzież w CH Dąbrówka w Katowicach. Sprawca ukradł perfumy za ponad 800 zł. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

05/01/2024

Pozar strzelcow bytomskich katowice 01

Może Cię zainteresować:

Pożar w kamienicy w Katowicach. Konieczna była ewakuacja matki z trójką dzieci

Autor: Katarzyna Pachelska

04/01/2024

Katowice zakupy kradziona karta wydal 2600 zl

Może Cię zainteresować:

Zrobił sobie zakupy na cudzy koszt. Ze skradzionej karty bankomatowej wydał 2600 zł. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

02/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon