Katowicka policja odebrała właścicielce wygłodzone psy i szczury

Siedem wygłodzonych i zaniedbanych psów odebrali mieszkance Katowic policjanci wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii. W równie fatalnym stanie były cztery znajdujące się w jej mieszkaniu szczury. Czworonogi trafiły do schroniska dla zwierząt, a kobiecie grozi nawet do 3 lat więzienia.

Mieszkająca w centrum Katowic właścicielka całej tej czworonożnej gromadki nie chciała otworzyć drzwi interweniującym policjantom oraz inspektorowi weterynarii. Dopiero kiedy na miejsce wezwano strażaków, by siłą sforsowali drzwi kobieta zdecydowała się dobrowolnie wpuścić funkcjonariuszy do środka.

Ci w mieszkaniu zastali siedem wychudzonych psów, które w opinii inspektora weterynarii, znajdowały się w stanie rażącego zaniedbania i nieleczonych chorób. Były wygłodzone z licznymi śladami po zrośnięciu się dawnych złamań. Obecne w mieszkaniu cztery szczury, były w równie krytycznym stanie. Jeden z nich, pomimo szybko udzielonej pomocy weterynaryjnej, nie przeżył.

Jak relacjonują policjanci kobieta nie miała sobie nic do zarzucenia w zakresie opieki nad zwierzętami. Została przesłuchana, a zwierzęta, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, oddane do schroniska dla zwierząt, gdzie je nakarmiono, wykapano i poddano badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają, a funkcjonariusze przypominają, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Flash mob z nikiszowca policja slaska 01

Może Cię zainteresować:

Śląscy mundurowi mają talent! Już 15 grudnia 2023 r. koncert na katowickim rynku. Zobaczcie flash mob z Nikiszowca

Autor: Redakcja

14/12/2023

Zatrzymany plantacja konopi katowice

Może Cię zainteresować:

Katowiccy policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany. Zatrzymano 31-letniego mężczyznę

Autor: Katarzyna Pachelska

13/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon