Katowiczanin chciał razem ze swoimi małymi dziećmi okraść sklep w Mikołowie

48-letni mieszkaniec Katowic wypuścił się na "gościnne występy" do pobliskiego Mikołowa. Chciał okraść sklep, w czym pomagały mu jego dzieci. Teraz czeka go sprawa nie tylko w sądzie karnym, ale i rodzinnym.

Śląska Policja
Policja Mikołów

W piątek 30 września 2022 roku po godzinie 18.00 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z miejscowego dyskontu o ujęciu przez pracowników ochrony mężczyzny, który przyszedł do sklepu ze swoimi dziećmi.

Okazało się, że 48-letni mieszkaniec Katowic przechadzał się między regałami z różnorakim asortymentem, co chwilę chowając towar do swoich kieszeni i saszetki. W kradzieży pomagały mu jego pociechy w wieku 11 i 9 lat.

Łupem złodziejskiej rodziny padły między innymi:

 • maszynka elektryczna,
 • żarówka samochodowa,
 • książka,
 • woda toaletowa,
 • wędkarskie kołowrotki.

Łączna wartość mienia wyniosła nieco ponad 1000 złotych. Wszystkie rzeczy zostały odzyskane i trafiły do dalszej sprzedaży.

Przekazany w ręce policji 48-latek był już niejednokrotnie notowany na kradzieże. Został przewieziony do komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty. Tym razem jednak sprawa będzie miała swój finał nie tylko przed sądem karnym, ale również przed sądem rodzinnym. Zachowanie mężczyzny nosi bowiem znamiona nie tylko przestępstwa kradzieży, ale i demoralizacji małoletnich. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  Policyjna akcja "NURD" w Katowicach

  Może Cię zainteresować:

  Mandaty na prawie 100 tysięcy złotych wystawiła w jeden dzień katowicka drogówka

  Autor: Katarzyna Pachelska

  30/09/2022

  Pomiar wykazał 211 km/h

  Może Cię zainteresować:

  Katowice. 211 km/h pędził beemką przed wlotem do tunelu. Dostał słony mandat

  Autor: Jacek Skorek

  28/09/2022

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon