Katowiczanin na "gościnnych występach" w Chorzowie. Kradł i włamywał się do sklepów. Wpadł w Parku Śląskim

29-letni mężczyzna z Katowic nie przynosi chluby naszemu miastu. Policjanci z Chorzowa udowodnili, że wiele razy włamywał się do chorzowskich sklepów i kradł stamtąd różne rzeczy.

23 lipca 2021 roku dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony o włamaniu do jednej z placówek handlowych przy ulicy Styczyńskiego. Na miejsce zostali skierowani mundurowi, jednak włamywacze zdołali zbiec przed ich przyjazdem.

Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej „dwójki”. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, w niespełna w dobę ustalili, że sprawca tego przestępstwa był tylko jeden i kim jest.

Zatrzymanie było już tylko kwestią czasu i choć mężczyzna wyprowadził się już z dotychczas zajmowanego mieszkania, dzięki działaniom kryminalnych został on zatrzymany na terenie Parku Śląskiego.

Śledczy udowodnili mu kolejne kradzieże i włamania, jakich dopuścił się na terenie Chorzowa. Mężczyzna usłyszał w sumie 10 zarzutów. Jak ustalili śledczy, nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, a co za tym idzie, za popełnienie tych przestępstw poniesie większą odpowiedzialność, bo działał w tak zwanej recydywie. Do więzienia może trafić nawet na 15 lat. Decyzją prokuratora 29-latek został objęty policyjnym dozorem.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Pexels mateusz dach 581312

Aż 5 tysięcy złotych mandatu dla sprawcy kolizji na DK86

Wypadek w Siedlcu Dużym

Dopiero początek stycznia, a już 3 osoby zginęły w wypadkach

Zatrzymanie podejrzanych o udział w grupie przestępczej

Zatrzymani gangsterzy obracający paliwami

Funkcjonariusze przejęli 19 milionów papierosów bez akcyzy

Prawie 20 milionów papierosów w rękach policji

Powoływali się na znajomość ważnych osób

Gangsterzy, dla których niemożliwe nie istniało

49 671884

Celowo potrącili policjantów samochodem. Grozi im 10 lat