Kiermasz Bukinistów zostaje w Katowicach! Będzie przeniesiony blisko ulicy Stawowej

Dobra wiadomość dla sprzedawców i klientów Kiermaszu Bukinisty, który od lat odbywał się na ulicy Stawowej. Stoiska zostają w Katowicach, ale będą rozlokowane w innym miejscu.

Po 8 latach obecności na ulicy Stawowej, Kiermasz Bukinistów, czyli uliczne stoiska z książkami, albumami, komiksami i innymi wydawnictwami z drugiej ręki, musi zniknąć z tej okolicy.

Kiermasz Bukinistów musi zniknąć ze Stawowej

Powodem jest rozpoczęcie budowy hotelu w miejscu dawnej szkoły podstawowej. A to właśnie przed szkołą wystawiał się kiermasz.

Pisaliśmy o tym: Uliczni sprzedawcy książek muszą zawinąć się ze Stawowej w Katowicach. Przeniosą się do Chorzowa? „Weźmiemy ich na spacer po mieście"

Nie wiadomo było, co stanie się z ulicznymi stoiskami, do których tak bardzo przyzwyczaili się katowiczanie. Jest jednak dobra wiadomość.

29 czerwca 2022 r. odbyło się spotkanie pierwszego wiceprezydenta Katowic, Bogumiła Sobuli. i urzędników z przedstawicielem organizatora Kiermaszu Bukinistów Śląskich.

- Mając na uwadze oczekiwania mieszkańców oraz w dalszym ciągu chcąc wspierać i promować czytelnictwo pragniemy zakomunikować, że doszliśmy do porozumienia w zakresie nowej lokalizacji Kiermaszu Bukinistów Śląskich - informują katowiccy urzędnicy

Stoiska z książkami zostają w Katowicach

Kiermasz będzie się odbywał całkiem niedaleko ulicy Stawowej, bo na chodniku łączącym ulicę Piotra Skargi z ulicą Mickiewicza, wzdłuż ogrodzenia III LO im. Adama Mickiewicza.

W ciągu najbliższych tygodni zostaną uzgodnione szczegóły związane z przeniesieniem się bukinistów w nowe miejsce. Jak dodaje Sandtra Hajduk, rzeczniczka Urzędu Miasta Katowice, w proces zaangażowany jest także architekt miasta, by zadbać o estetykę miejsca, które znajduje się w samym centrum Katowic. - Dziękujemy bukinistom za gotowość do rozmów i wypracowany kompromis - mówi Hajduk.

ZOBACZ TEŻ:

Mikael

Może Cię zainteresować:

Duński urbanista w Katowicach: Radzieckie przejścia podziemne, amerykańskie drogi

Autor: Patryk Osadnik

28/06/2022

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon