Kierował skradzionym bmw. Teraz odpowie za paserstwo. Grozi mu 5 lat więzienia

Paser, który jechał skradzionym w Mikołowie autem marki BMW, został zatrzymany w katowickiej dzielnicy Podlesie/Kopaniny. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Bmw, którym poruszał się paser w Katowicach

Katowiccy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, odzyskali skradzione auto marki BMW i zatrzymali pasera, który kierował skradzionym pojazdem.

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową katowickiej komendy podczas nocnej służby zauważyli czarne auto marki BMW, które w połowie maja zostało skradzione z ogrodzonej posesji w Mikołowie.

Pościg za podejrzanym kierowcą bmw

Pomimo nadawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych przez policyjny radiowóz, kierujący samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policjantami. Policyjny pościg za skradzionym bmw zakończył się na ulicy Kaskady w Katowicach, kiedy funkcjonariusze użyli policyjnego radiowozu by zablokować dalszą jazdę kierowcy podejrzanego auta.

Policjanci zatrzymali 35-letniego pasera, który poruszał się skradzionym samochodem. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Przyznał się do winy.

Na czas trwającego postępowania podejrzany objęty został policyjnym dozorem. Prokuratura zastosowała również wobec podejrzanego poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy zł. Za paserstwo, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także wywieranie wpływu na funkcjonariusza, mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Złodziej ubrań Katowice

Nakradł w Galerii Katowickiej sportowych ciuchów za 2 tys.

Zmarły w katowickim szpitalu mężczyzna

Ten mężczyzna zmarł w katowickim szpitalu. Kim był?

Wypadek śmietelny pociąg Katowice Janów2

Śmiertelny wypadek na torach w Katowicach

Zdjęcia z monitoringu

Pomóż zidentyfikować złodziei. Przedstawiamy zdjęcia

Mężczyzna, który dokonał kradzieży rozbójniczej w Katowicach

Ukradł perfumy i uderzył ochroniarza

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka