Kierowca forda mustanga, który chciał potrącić policjanta, ciągle nie został odnaleziony i zatrzymany

Od piątkowego (3 marca 2023 roku) policja poszukuje kierowcy forda mustanga, który w Katowicach, chcąc uniknąć kontroli drogowej, staranował samochód policji, chciał potrącić policjanta, uciekał samochodem, aż w końcu go porzucił i rzucił się do ucieczki pieszo.

Policja

To były sceny jak z filmu akcji sennego piątkowego popołudnia na przedmieściach Katowic.

- W piątek 3 marca 2023 r. po godz. 16 w Katowicach na ulicy Armii Krajowej policjanci podjęli próbę skontrolowania samochodu marki Ford Mustang, zaparkowanego na poboczu drogi oraz użytkującego go mężczyzny - relacjonuje aspirant Olaf Burakiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. - Gdy policjanci podchodzili do samochodu, kierujący gwałtownie ruszył do tyłu, uderzył w stojący za nim radiowóz, a następnie, próbując uniknąć kontroli, usiłował potrącić jednego z policjantów. W związku z zagrożeniem życia, policjanci oddali kilka strzałów w kierunku opon samochodu, a następnie ruszyli w pościg, informując o tym dyżurnego policji - dodaje Burakiewicz.

Więcej: Strzały z broni i policyjny pościg ulicami katowickich dzielnic Podlesie i Kostuchna. Mężczyzna, który chciał potrącić policjanta, ciągle jest poszukiwany

Kierowca szybko porzucił samochód i zbiegł pieszo. Do dzisiaj jest poszukiwany przez policję.

- Bez przełomu - kwituje krótko nasze pytanie o wyniki poszukiwania kierowcy forda mustanga Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. - Znamy oczywiście personalia tego mężczyzny, ale ciągle jeszcze go szukamy. Jego odnalezienie to kwestia czasu - dodaje.

Wyludzenie pieniedzy katowice 4

Może Cię zainteresować:

Udając policjanta, chciał wyłudzić olbrzymią sumę pieniędzy. Udaremnili to pracownicy banku

Autor: Katarzyna Pachelska

03/03/2023

Zwloki mezczyzny katowice

Może Cię zainteresować:

Kim był zmarły mężczyzna, którego zwłoki odnaleziono w Katowicach? Uwaga, drastyczne zdjęcia!

Autor: Redakcja

01/03/2023

Wypadek Katowice Kościuszki, potrącenie

Może Cię zainteresować:

Potrącenie małżeństwa seniorów na przejściu dla pieszych w centrum Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

03/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon